כתבת פריסבי - ידיעות אחרונות מוסף ספורט עממי

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

הודעהעל ידי werner » ג' מאי 03, 2005 10:42 pm

אבל זה לא הקטע.
הרי לא כל הבקעה שעושים נעשית בצורה כל כך יפה כמו עם החלקות למשל.
ולא כל התקפה מסתיימת בהבקעה.
הוא יכול לעבור עשר דקות בלי לדעת שמשהו יקרה.
הצלם יכול לקחת כמה תמונות ברצף אבל רק אם הוא חושב שיקרה משהו..

הוא לא יקח תמונות ברצף למשך 5 דקות או יותר...

אני מניח שיש פה שחקנים שיכולים להבחין מתי הולך לקרות משהו מעניין או יפה. אבל לא נראה לי שכל אחד יודע... צריכים מנסיון לדעת לקרוא את המשחק. לו אישית לא נראה לי שיש.
על הקיר טיפס לו, עכביש קטן.
טיפטיפות הגשם, גרשו אותו משם.
שוב זרחה השמש, מעל האדמה.
עכביש קטן, תיפס בחזרה.
:)
werner

לא מה שהתכוונתי

הודעהעל ידי Yinon » ד' מאי 04, 2005 1:01 am

תראה.. גם התמונה של איל בגיטיס לא היתה מקריות.. איל לא היה באמצע סשן והצלם במקרה תפס אותו..

הצלם ביקש תמונת אקשן טובה, משהו באויר...
אז הצלם התמקם במיוחד ולקח כמה פעמים שמסרתי לאיל עד שזה יצא לגובה טוב כמו שאיל רצה, ותמונה טובה כמו שהצלם רצה.

אותו דבר התכוונתי באולטימייט.. לביים ליי-אווט.
אני יודע שמספיק שחקנים יכולים לעשות ליי אווט. אני יודע שבודדים יכולים לעשות ליי אווט בלי להיות באמת באמצע משחק כשנזרקת אליהם צלחת..

אבל יש כמה כמו דוד שיכולים, וזה ממש לא בעיה לזרוק לו צלחת ושהוא יקפוץ ללי אווט מול הצלם.

אבללל.....

זה לא קשור האמת לשיחה :lol:
ינון

MOST FUN WINS
Yinon
קאונטריסט מקפץ

Re: לא מה שהתכוונתי

הודעהעל ידי Tomer » ד' מאי 04, 2005 1:28 am

Yinon כתב:הצלם ביקש תמונת אקשן טובה, משהו באויר...
אז הצלם התמקם במיוחד ולקח כמה פעמים שמסרתי לאיל עד שזה יצא לגובה טוב כמו שאיל רצה, ותמונה טובה כמו שהצלם רצה.

הצלם הזה עשה לנו רק נזק

במקום להתאמץ דקה ולקחת משהו יפה מאולטימייט הוא עשה מה שטוב לו (לצלם במשך כמה דקות וללכת לאנשהו) ולא ניסה אפילו לצלם את המשחק ברצינות

וככה יצא שאנשים שקוראים כתבה ארוכה ומכובדת יחסית מבחינת חשיפה וכמות התוכן רואה תמונת פריסטייל (מטורפת) ולא תמונת LAYOUT (מטורפת) באמצע כתבה שהייתה אמורה להיות על התחרות!!!
זה פשוט כמו לשים תמונה של בדמינגטון כשמדובר על טורניר טניס ועוד לקהל שלא מבדיל.

שלא נדבר על כמות השגיאות בכתבה- החל ממי ארגן את התחרות ועד מי ניצח בה, מה מחיר, משקל ואפילו איות של צלחת בשתי השפות....
גורם לי לחשוב שאם זה קורה בשאר הכתבות בעיתון (וזה בטח קורה לא פחות) כנראה אני יוצא נשכר שאני לא קורא כלום בלי כריכה קשה.

בתכלס אכזבה...

ועוד דבר- שלא תבינו לא נכון- ניסינו כל מה שיכולנו כדי שמה שקרה בכתבה הקודמת בידיעות לא יקרה (גם על זה סיפור) אבל לכתבים האלה לא ממש אכפת כמו שלצלם לא היה אכפת, העיקר שיתפוס משהו עם אוויר ובלי להתאמץ הרבה.
Play on
Tomer
סמל אישי של המשתמש
Tomer

הודעהעל ידי werner » ד' מאי 04, 2005 3:46 pm

סליחה על הבורות, אבל מה זה ליי-אאוט?
על הקיר טיפס לו, עכביש קטן.
טיפטיפות הגשם, גרשו אותו משם.
שוב זרחה השמש, מעל האדמה.
עכביש קטן, תיפס בחזרה.
:)
werner

הודעהעל ידי DiscOgraphy » ד' מאי 04, 2005 4:05 pm

werner כתב:סליחה על הבורות, אבל מה זה ליי-אאוט?

תפיסה באולטימייט כשר השחקן קופץ על הפריסבי כדי לתפוס אותו, ונוחת על האדמה. אפשר לראות ליי אאוט באווטר של תומר, ששם הוא מבצע אחד.
ממיין זיתים
DiscOgraphy

הודעהעל ידי Zimer » ד' מאי 04, 2005 8:23 pm

אצל תומר זה לא לאיאוט בגלל שהוא נחת על הרגליים בסוף...
אתה ראית המון לאיאוטים באליפות, תזכר קצת אחורה ששחקנים קפצו לצלחת והתרסקו לגמרי, וגם תפסו :)
ואם אתה עושה לאיאוט בהגנה ולא תופס זה נקרא: Bid ואם אתה כן תופס או מעיף זה ניקרא: "די" (משהו כזה לא יודע איך כותבים באנגלית)
עמית צימרמן
----------------
אחראי פורומים שטויות ובלאגנים ועיצוב צעירים [מאסטר בלאגן :lol:]
:flow:
Zimer
מנהלים צעירים

תומר-

הודעהעל ידי Yinon » ד' מאי 04, 2005 8:24 pm

תומר איזה עוד כתבה היתה בידיעות?? אני לא זוכר כבר..

ובקשר לתמונה... אני לא חושב שלשים פריסטייל זה דבר רע (בטח בגלל שאני פריסטיילר), אבל כמו שכתבתי זה דבר רע כשזה לא בנוסף לתמונת אולטימייט, וכשאין כיתוב מתחת לתמונה..

היה אפשר לשים שתי תמונות קטנות יותר, ומתחת לכל אחת לרשום מה זה
ינון

MOST FUN WINS
Yinon
קאונטריסט מקפץ

הודעהעל ידי yuval » ד' מאי 04, 2005 8:44 pm

היתה כתבה ענקית במוסף 7 ימים שם
זה היה איזה 5 עמודים, עדין יש לי אותה

היה כתוב שם על הזריקות וכל מיני דברים
יובל יעקבי
כשכדור חולם, הוא חולם להיות צלחת!
------------------------------

yuval999@hotmail.com
yuval
מנהלים צעירים

סיפור הכתבה המלא

הודעהעל ידי Dori » ד' מאי 04, 2005 9:11 pm

בהכרזה על אליפות הארץ הראשונה באולטימייט, אחת המטרות הייתה להשיג כתבות שייסקרו את האירוע אבל מעבר לכך שיחשפו את הקהל לתחום האולטימייט.

כל שנה FLOW חושפת ענף פריסבי אחר והשנה זה אולטימייט (שנה הבאה גולף).

פנינו לידיעות אחרונות כאשר המטרה הייתה:
כתבת אולטימייט כללית + סיקור של האליפות
איש התוכן המרכזי של הכתבה היה שמעון לנדמן, מייסד האולטימייט בארץ (לפני 29 שנים, שאני רק נולדתי.... כבוד).

אחרי הרבה שיכנועים, רכז מערכת הספורט הסכים לתת לנו כתבה יפה במוסף הספורט האתגרי וביקש מאחד הכתבים ליצור איתנו קשר וגם שלח צלם לאירוע.

יופי טופי.

מ- ON ל- ON אף אחד לא יצר איתנו קשר. ממש לפני האירוע קיבלתי טלפון והכתב התנצל ואמר שאין לו זמן ושהכתבה מתוכננת ליום שלישי (הוא דיבר איתי ברביעי שלפני התחרות).
אמרתי שאין בעיה ושיש לנו מספיק זמן.

התחרות הגיע ואיתה גם הצלם שהתרכז יותר מידי בפריסטייל לטעמי ולא הייתה לו סבלנות ללמוד איך לצלם אולטימייט כמו שצריך.

יום ראשון מגיע, וכלום.
רק אחרי צהריים אני מקבל טלפון מהכתב והוא כבר לחוץ לכתוב משהו כדי להגיש (בכל זאת עיתון שיוצא בשלישי חייבים לסגור מקסימום בשני).

הכתב בא עם רעיון חדש - הוא קרא דברים באתר וכו' והוא אומר "אף אחד לא מכיר את הספורט שלכם, אני כותב ספורט כבר 10 שנים ועדיף לעשות כתבה קלילה שתתן חשיפה ותגרום לאנשים לצאת לשחק".

בסה"כ די חיובי. אמרנו לו שאין בעיה אבל אנחנו מעדיפים לעשות כתבה כמו שהוא מציע אבל לשים את הדגש על האולטימייט.

נתתי לו סקירה קלה של ההיסטוריה של הפריסבי ומה קורה בארץ וביקשתי ממנו לדבר עם שמעון כדי לקבל את שאר 80% מהכתבה.
בנוסף, ביקשנו לא לשים תמונת אקסטרים כי זה לא במקום.
ביקשנו לראות את הטקסט לפני הפרסום אבל הוא אמר: "מה אתם דואגים, אני כותב ספורט 10 שנים ואני לוקח דברים מהאתר שלכם, לא יהיו טעויות".

ככה זה הסתיים ואנחנו היינו בטוחים שהכל בסדר.

מה קרה בפועל?????

1. הוא בכלל לא דיבר עם שמעון
2. מכתבה כללית עם דגש על אולטימייט, קיבלנו כתבה שיש בה המון פריסטייל כולל תמונה
3. במקום תמונה כללית שמדגישה כיף, או תמונת אולטימייט אקשן, קיבלנו תמונת אקסטרים

איפה הבעיות:
כולם כבר סיכמו את הטעויות אבל אני אוסיף לכם כמה.
1. בשנות ה- 70 וה- 80 אמנם היו אירועי פריסבי ענקיים אבל הם לא היו של Freestyle. הם היו אירועי Overall בהם היו אנשים באים ומתחרים בכל הענפים במשך כמה ימים.

2. ה- Freestyle לא השתלט על ישראל. פריסטייל הוא ענף מאוד קטן יחסית לשאר ענפי הפריסבי. אולי תופעת הפריסבי השתלטה אבל אני לא מכיר אלפי שחקני Freestyle תחרותיים שמבינים בכלל מה זה. יש כאן בלבול בין המשחק החופשי לבין Freestyle תחרותי.

3. ההעתקה מהאתר - לא במקום לדעתי. זה גם נשמע לא מקצועי כל כך

4. התמונה... מה הסיפור הגדול???
פריסבי בתפיסה שלנו הוא פעילות/ספורט שמתאים לכולם: מבוגרים, גברים, נשים, צעירים, ילדים וכו'.

תחשבו כמה אנשים קוראים את המוסף הזה - אני מהמר על כמה מאות אלפים
סתכלו על התמונה ותגידו לי כמה אנשים מסוגלים להגיע למצב הזה?
סתכלו על התמונה ותחשבו כמה אנשים אומרים "זה לא בשבילי, אני לא יכול לעשות את זה..."

תמונה לא נכונה יכולה להפיל אחוזים נרחבים מהקהל הפוטנציאלי שלנו.

מצד שני, להראות תמונה סתם יכול להיות משעמם. וזו הסיבה ששמים משהו בעיתון ספורט מקצועי, צריך לעשות כתבה מקצועית עם תמונות שמשדרות ספורט מקצועי.

אני לא ארחיב על כל שאר הבעיות:
איותים,
נצחון של ההולילנדרס - איזה בזבוז של המחשת נושא הספיריט
צלחות.... אלוהים ישמור אותי

עכשיו תנסו להזכר מה הייתה המטרה הראשונית ולאן הגענו :o

מה שהכי מפריע לי זה שהיינו קרובים לקבל חשיפה מושלמת, זה היה ביד שלנו וניסינו ככל שאפשר לתת את הפרטים המדוייקים.

לסיכום, כמובן שיש גם צדדים חיוביים: אנשים הולכים להרוס את סט הצלחות לפסח בקרוב (אם הם ימצאו צלחות של חצי קילו), ובכל זאת כמה מאות אלפי איש קראו את התוכן שהיה די בסדר למי שלא מבין.

פתחנו את התאבון - עכשיו צריך להמשיך ולדחוף. בקרוב כתבה ב- Jerusalem Post. ואני יכול להבטיח לכם שהיא תהיה הרבה יותר טובה.

תודה לידיעות אחרונות על הרצון הטוב. כל מה שאנחנו מבקשים הוא: אתם מתייחסים לספורט שלנו בתור צעצוע עדיין. אנחנו בשלבי חשיפה וכל מידע מוטעה יכול לגרום לאסון מבחינת קצב פיתוח הספורט. פשוט תנו לנו לעזור לכם להוציא כתבות נכונות ולתת לקהל הקוראים את ההזדמנות להינות מספורט העתיד.
:wink:

נב,
אסף לוי שלח מייל ל- sport@yediot.co.il

הנה התוכן:
שלום לאנשי מערכת עיתון הספורט
אפתח בתודה - על שסוף סוף קיבל הפריסבי מעמד של כתבת עמוד מלא (כמעט) בעיתון ספורט יומי.
בקרוב כתבת שער...!

למרות זאת, ברצוני להסב את תשומת ליבכם לכך שיש אפשרות שעם כל הכוונות הטובות, חוסר תשומת לב עלול לפגוע מאד בספורט הזה:
צלחת מומלצת אינה 517 (אין בכלל צלחת כזו), אלא 175 גרם. לא ניתן כלל לשחק עם צלחת ששוקלת חצי קילוגרם...
בנוסף, חבל בכלל לציין צלחות אחרות. מה שקורה זה שאנשים יקנו צלחות ב-10-20 ש"ח, שאינן מאושרות ע"י הארגון, ואינן מאוזנות בתעופתן. מי שמשחק בצלחת כזו, לא יצליח להשלים 2 מסירות רצופות, יתייאש מהר מאד ויעזוב את התחום. זה כמו לשחק כדורגל עם כדור פוטבול! דמיינו לעצמיכם...
מעבר לכך, פריסבי כותבים עם "ס" ולא "ז", וכן גם באנגלית - FRISBEE

אני מציע שתפרסמו הבהרה במוסף לגבי הצלחות - התוצאה של הכתבה עלולה בסופו של דבר להיות הפוכה לכוונתכם, ואולי אף הרסנית לעתיד הספורט...!

תודה ושבוע טוב
אסף לוי
שחקן "מכור" ומדריך פריסבי
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

תגובה לדורי ולתומר

הודעהעל ידי noa_al » ד' מאי 04, 2005 10:14 pm

רע -הכתבה הזו לא יכולה לעשות.
זה שהיא לא דייקה בפרטים זו מחלה עיתונאית אין מה לעשות (מניסיון). כתבים נוטים לסלף דברים, והם נתונים תחת לחץ מתמיד של "לפרסם את הכתבה בזמן". זה בולשיט, נכון, אבל זה המחיר של "להיות בעיתון".
תהיו בטוחים שהרבה דברים שכתובים בעיתון אין בהם אמיתה, ובסופו של דבר מזה אנחנו ניזונים.
צריך לקחת הכל בפרופורציות, לא הכל יכול להיות מושלם ומדוייק, קיבלנו עמוד שלם בידיעות אחרונות. ובעתיד - לא יהיה מצב שאפילו בפעם הבאה תוכלו לבקר מראש את מה שייכתב. למה? כי ככה זה.
"just "Noa
Frisbionic Disc-Freak
סמל אישי של המשתמש
noa_al

צר לי לאכזב אותך

הודעהעל ידי Dori » ד' מאי 04, 2005 11:30 pm

כפי שאמרתי,
בקרוב תהיה עוד כתבה.
שם הכתב היה מספיק רגיש לנושא שלנו ושלח לנו את החומר.
גילינו הרבה טעויות איות ועובדות לא נכונות.
פשוט תיקנו לו את זה תוך 10 דקות ואני בטוח שהכתבה תצא פצצה.

אנחנו לא מנסים לשנות תוכן. בדר"כ לכתבים יש סגנון מעולה וגם זרימה טובה.

ואני לא יודע אם את ערה לזה, אבל גם העיתונים רוצים להיות מדוייקים ככל האפשר.
במקרה של ידיעות - הם פשוט לא הבינו כמה התחום שלנו עשיר ומגוון ולכן זה היה נראה הכי טבעי לכתוב תיק תק.

האם זה הגיוני שלא יזכירו את שמעון - שבכלל התחיל את כל נושא האולטימייט בארץ וטחן את השטח למצוא שחקנים (אז לא היה לו אפילו סלולרי ולא אינטרנט). במקום זה מראיינים אנשים שמשחקים שבוע.

צר לי, היה אפשר להשקיע יותר זמן תחקיר ויותר זמן לראיין את האנשים הנכונים.

אבל שוב, אני מסכים איתך שזו לא נפילה מוחלטת. הפספוס שזה היה יכול להיות הרבה יותר טוב בהשקעה של עוד שעה - זה חבל לי.

בנתיים
:flow:

אין טעם לטחון מים.

נב
מעבר לזה דיברתי עם העורך של המגזין, והוא ביקש להעביר אליו את כל ההערות.
זה מראה על אכפתיות ורצון להשתפר ואת זה אני מכבד.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי noa_al » ה' מאי 05, 2005 3:44 am

אתה לא מאכזב אותי.... :wink:
"just "Noa
Frisbionic Disc-Freak
סמל אישי של המשתמש
noa_al