Spirit of the game

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

Spirit of the game

הודעהעל ידי The Z MAN » א' מרץ 28, 2004 1:31 pm

אני בטוח שכולכם שמעת על זה אבל מה זה באמת??

כל השחקנים מוזמנים להגיד מה זה הspirit of the game בשבילם ולפי דעתם...

(חברים שמתי את זה כדביק לבקשת ציון, וגם כי זה אחלה נושא שבעולם ואחרי שכולם יכתבו פה מה שהם חושבים אני אנסה לערוך את זה לדבר אחד גדול שיהיה באתר (אני מקווה) -ינון)
סמל אישי של המשתמש
The Z MAN
מנהלים צעירים

זה בעיקר flow

הודעהעל ידי Lusti » א' מרץ 28, 2004 2:11 pm

הספיריט של הסמול גיים זה לרוב הזרימה או בשפת העם :flow: .
ה :flow: נותן תחושה של משחק מהיר ומשחק מהיר זה משחק שכיף להשתתף בו...
אני אישית תמיד מחפש אנשים לסמול גיים כי זה פשוט דבר כיף וזה בכלל דבר שלא משנה כמה אתה מתחיל וכמה אתה מתקדם תמיד אפשר לאהוב את זה... תמיד כשאני מתמסר עם מישהו ועושה איתו סמול גיים אני מנסה לזרוק בדיוק אליו כדי שהמשחק יזרום וכדי שהחבר יהנו גם מהמשחק כמו שאני נהנה... לסיכום: הספיריט של הסמול גיים לדעתי זה במילה אחת :flow:
ZRKZ (זרעון רץ קופץ זוחל)
לוסטי
d_lustiger@hotmail.com
סמל אישי של המשתמש
Lusti
מנהלים צעירים

מעולה!

הודעהעל ידי The Z MAN » א' מרץ 28, 2004 3:23 pm

תודה לוסטי.
אתה וגם כל השאר מוזמנים לכתוב על הספיריט בכל ענף שאתם רוצים...
סמל אישי של המשתמש
The Z MAN
מנהלים צעירים

הודעהעל ידי eiraz » א' מרץ 28, 2004 3:37 pm

spirit of the game
או בתרגום חופשי - רוח המשחק

המשפט הקטן הזה מיצג את הנכונות לעזור ולקיים משחק נקי ממפגעים
לדוגמא פלואו בפריסטייל כמו שלוסטי אמר
עוד דוגמא זה השבחים ששחקנים מקבלים על תרגיל שמבוצע יפה או בכלל רצף מרשים ללא כל זילזול מרמות גבוהות (מה שגורם להמשיך לשאוף לגבוה)

דוגמא ממשחק אחר זה - אי כניסה למצבים לא חוקיים באולטימייט שלא נדבר על פגיעות מכוונות או התגרות של קבוצה אחת בשניה (מה שלצערי רואים הרבה בכדורגל וכדורסל)

ועוד דוגמא ממשחק זה ה-ddc (שזה ידוע לי רק מהשירשור שהיה פה)
כל הקטע של להפסיד ולנצח בכבוד בלי אה ודה באמצע תורם להרגשה הטובה של המשחק

עוד צד קטן של ספיריט נמצא מחוץ למשחק בעצם על הנכונות לעזור בציוד בשיפוט ובעוד עשרים אלף דברים קטנים שלפעמים הדברים הקטנים האלו עושים את כל ההבדל בין לעשות חיים לבין ממש להנות מהמשחק
ובגדול פריסבי בלי ספיריט (כואב לי רק לחשוב על זה) זה לא פריסבי

מקווה שעזרתי מספיק
עילם :flow: :flow: :flow:
eiraz

הודעהעל ידי david L » א' מרץ 28, 2004 10:43 pm

נושא חשוב מאוד.
כל הכבוד לציון. אני באמת התכוונתי להעלות את זה אבל פשוט לא הספקתי.

הנה לינק שמאוד חשוב לדעתי להיכנס אליו. הרבה שחקני אולטימייט שכתבו מה זה הspirit לדעתם.
http://www.upa.org/ultimate/sotg/sotg.shtml

זה אומנם של אולטימייט אבל אפשר להכיל את זה על כל ספורט. ולא רק של פריסבי. אני כמו הרבה מאוד שחקני פריסבי אחרים עוסק בעוד סוגי ספורט ולכולם אני מנסה להכניס spirit. זה לדעתי הדבר הכי יפה שאפשר להוציא מספורט.

ולמי שאין כח לקרוא את כל העמוד שמופיע שם הנה כמה מהציטוטים האהובים עלי (בתרגום חופשי):
-רוח המשחק זה איך שאתה מרגיש כשהקפטן של הקבוצה המפסידה בא לברך אותך אחרי המשחק, לא על הניצחון אלא על הfoul שקראת על עצמך. זה משהו שצריך להיות גאה בו יותר מהinside-out הכי בנזונה בעולם.
-רוח המשחק זה שחקן מהקבוצה שלי שאמר לי שנחתתי בחוץ.
-רוח המשחק זה היכולת לשחק הוגן ובכל זאת לתת את כל מה שיש.

וכמה משלי שחשבתי עליהם עכשיו:
-הspirit זה מה שקיבלתי כשאני דן ודין הגענו בפעם הראשונה לספורטק. כששני ילדים בני 15 ואחד בן 14 מקבלים עזרה והדרכה בלי הפסקה משחקנים שגדולים מהם פי שניים גם בגיל וגם בגובה.
-הspirit זה שכשאני רואה שחקן מהקבוצה היריבה מביא אותה בlayout של חייו רגע לפני שהוא מתרסק אני חושב לעצמי \"god, i hope he got it!\".

לסיכום (לאלה שעשו מצווה וקראו עד הנה) - הספיריט הוא החוק הראשון בכל ספורט של פריסבי (אני חושב). והלוואי שזה היה ככה בכל ספורט. בזכות הספיריט אני יכול לסוע עכשיו לפאגא ולדעת שכל המשחקים יהיו הוגנים. אפילו שזו אליפות העולם ואין שופטים. וזה לפעמים קצת עצוב לראות שחקנים שמדלגים ומזלזלים בשלב של ללמוד את הspirit. אז כשאתם תופסים מישהו חדש ופותחים לפניו את עולם הפריסבי תציגו לו קודם כל את נושא הspirit. אם אתם שואלים אותי - זה כל היופי.
[ltr]David Livnat

"treat others as you would have them treat your mother."
\ Ten Things You Should Know About Spirit of the Game[/ltr]
david L

Spirit - in English

הודעהעל ידי Dori » ב' מרץ 29, 2004 12:44 am

I want to write in hebrew.....
:cry:

Anyhow,
David, great response (we wanted to keep the link you gave for a later stage in this discussion, but you are faster than us).

On my point of view:
Frisbee began as a free sport and the spirit of the game issue is keeping it special.

It is amazing to see, and i saw it personally, how players help each other during competitions and outside of the field.

For example, in 1999, my first overall competition, players gave me their equipment (i did not have golf discs etc.) and told me how to improve my scores (and i was competing against those players).

So, yes SPIRIT is very important and i am sad i don't see it on other sports. People are used to lie, fake or to make intentional fouls. In frisbee it won't help you win. If you are good you have to prove it constantly and not on a one time luck basis.

The spirit issue is very vulnerable and sometimes when a new player comes and brings his \"bad\" habits from outside the frisbee world, it can drag the rest of the players to act like he does. When this happens --> no more Spirit. So instead of taking the easy road we all have to educate new players to understand and keep the SPIRIT OF THE GAME.

I have much more to say, but i will keep my bad english to myself
:D
:flow:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

תודה לדויד ולדורי

הודעהעל ידי The Z MAN » ב' מרץ 29, 2004 12:05 pm

כמו שדורי אמר באמת רצינו לשמור את הלינק ליותר מאוחר אבל בכל מקרה מי שקורא את מה שרשום שם יקבל הבנה הרבה יותר עמוקה של הספיריט אבל עדיין אם אתם רושמים פה אני מצפה שתרשמו את ההרגשות שלכם או כמו שדויד עשה שהוא לקח דוגמאות אבל גם רשם משלו...

אני גם מסכים עם דורי ובתור שחקן שמשחק גם כדוריד ועוד כמה ענפים אחרים קיימת קצת ספיריט לפחות אצלנו בקב' שהמאמן אומר לנו תהיו בני זונות תשחקו חזק ותעשו פעולים חזקים(בכדוריד מותר) אבל אז תעזרו ליריב לקום...
אז יש סוג של ספיריט כמובן שזה לא מתקרב לפריסבי אבל גם זה משהו הספיריט שיש בפריסבי מייחדת אותו משאר ענפי הספורט....

ציון

נ.ב.
את התגובה של לגבי הספיריט אני שומר לסוף.. :D :flow: :D
סמל אישי של המשתמש
The Z MAN
מנהלים צעירים

נו ציון.... אולי הגיע הזמן

הודעהעל ידי david L » ג' מרץ 30, 2004 2:39 pm

???
share ur wisdom with us o wise master
[ltr]David Livnat

"treat others as you would have them treat your mother."
\ Ten Things You Should Know About Spirit of the Game[/ltr]
david L

אני אגלה לך משהו על המשך הנושא...

הודעהעל ידי The Z MAN » ג' מרץ 30, 2004 5:29 pm

יש עוד כמה סיבות לכך שהקמתי את הנושא הזה אז בינתיים את הדעה שלי לא בטוח אם אני אכתוב פה אלה, כמו שאמרתי אני עומד להכין משהו מכל התגובות אז בינתיים אני מחכה לכמה שיותר תגובות.... :lol:
סמל אישי של המשתמש
The Z MAN
מנהלים צעירים

הודעהעל ידי DDCGeiger » ד' מרץ 31, 2004 10:49 pm

לפי דעתי רוח המשחק זה כמו עשרת המצוות של משה (לא מהאולטימיט)
כלומר הבנה שכל שחקן בכל קטגורית משחק של פריסביי יעזור ויתמוך וילמד אדם חדש או
אדם שיש לו קושי מסוים , כמו כן רוח המשחק גם מראה על בגרות , כמו שדיברנו בפורום של הDDC הרוח יותר גדולה מלעזור היא גם דרך חיים שנועדה לגרום לכל שחקן להבין שלהפסיד
או לנצח אפשרי גם בלי רמאות ובלי לצחוק אל היריב שלך ההפך לעזור לו ואפילו כדי שהיריב
לא יתבאס מהמשחק לתת לו נ\"ק כאשר יש את האפשרות הזו רק כדי ב\"כולם יהיו שמחים כמו ביום הולדת\". 8)
סמל אישי של המשתמש
DDCGeiger

הודעהעל ידי ניר » ג' אפריל 20, 2004 2:17 am

בשבילי רוח המשחק זה שהשחקנים הם יותר חברים מאשר מתחרים
זה הידיעה שאתה יכול לבוא לכל שחקן בכל תחום והוא יהיה יותר משמח לחלוק איתך את הידע שלו ללמד אותך מה לא טוב בזריקה שלך וכיצד לשפר אותה או כל דבר אחר שבעולם
מה שיפה בפריזבי (בניגוד לכל שאר ענפי הספורט שיצא לי לעסוק בהם) זה העובדה שהשחקנים מקבלים יותר סיפוק לראות את חבריהם מבצעים מהלך יפה או צרגיל יפה מאשר הסיפוק בלנצח
שיחקתי כדורסל המון המון שנים בליגות שונות ובשום מקום לא ראיתי כבוד כמו זה ששחקני פריזבי חולקים אחד לשני
זה בשבילי רוח המשחק
לאהוב את היריב שלך ואני חושב שפריזבי זה בא לידי ביטוי בצורה הכי טובה
i dont know half of you half as well as i should like;
and i like less than half of you half as well as you deserve
ניר

שתי האגורות שלי

הודעהעל ידי hermonir » ג' אפריל 20, 2004 4:29 pm

רוח המשחק, בשבילי, זה להגיש לאדם שמולך את הצלחת באופן שהוא יוכל להשתפר במה שהוא רוצה לבצע.
זה להריע לחבר ולהשתתף באושרו כשהוא מצליח לעשות משהו מסובך במיוחד.
זה לשחק בלי שופטים, להצביע על הטעויות שלך ולא לראות בנצחון את הדבר העיקרי.

ומעל הכל, זה הכיף הבלתי נגמר של לרוץ אחרי משהו מעופף, להצליח לתפוס אותו, ולעשות איתו מה שאתה רוצה. סוג של דחפים פרימיטיביים, אני מניח.

ניר.
סמל אישי של המשתמש
hermonir

נושא מצוין לתגובה ראשונה בפורום - אז החלטתי להגיב

הודעהעל ידי Neta » ב' אפריל 26, 2004 7:43 pm

(וגם בגלל שמישהו מסויים ביקש יפה :D )

אז בשבילי רוח המשחק היא אחד מהדברים הראשונים שמשכו אותי לפריסבי בהתחלה, למרות שאז עוד לא ידעתי מה זה בכלל. מה שקסם לי עוד בפעם הראשונה שהגעתי לחוף היה שכולם היו פשוט כל כך נחמדים! כל מי שביקש ללמוד, התעניין, סתם שאל שאלה -אפילו טיפשית קיבל מענה ולרוב אפילו בתוספת חיוך :)
זה היה מדהים בעיני! הסבלנות הזאת והרצון להסביר ולעזור לכל אחד, לא משנה מי.
וכשסיפרתי לחברים שזרקתי פריסבי ובניגוד לציפיות לא הייתי ממש עקומה מיהרתי להסביר שמה שיותר חשוב היה שיש שם חבורה של אחלה אנשים!

אחרי שהתחלתי לקרוא קצת באתר ולהתעניין התחלתי להכיר את המושג \"רוח המשחק\".
בקריאה ראשונה, בחוקים של האולטימייט חשבתי שהכל דיי פלצני. רק אחרי שראיתי בפעם הראשונה משחק התחלתי להבין מה עומד מאחורי זה.

ככה שלדעתי הרוח היא אחד מהדברים החשובים ביותר בספורט הזה, אם לא החשוב ביותר!
היא מייחדת את הספורט בצורה כזו שלוקח זמן להבין כמה זה באמת חשוב.
ברגע שאכפת לך שמי שמשחק איתך יהנה כל האווירה משתנה, ואפשר לצאת בתחושת סיפוק שלא תיאמן אחרי סשן טוב שבו כל אחד מעודד את השחקן שמולו, מתאמץ כדי לזרוק אליו בצורה הטובה ביותר כדי שהוא יוכל להשתפר, נותן לו הערות כדי שהוא יוכל להתקדם ולהצליח כמה שיותר טוב - ככה צריך באמת לשחק! זה פשוט אדיר! אני לא יכולה להגדיר את זה אחרת.

אין קנאה בין השחקנים, רק עידוד ועזרה אחד לשני. כל אחד חושב פחות על עצמו ויותר על מי שעומד מולו... טוב זה יצא קצת פלצני אבל זה באמת ככה!

זה מה שעולה לי בינתיים אם אני אחשוב על עוד משהו תהיו בטוחים שעוד תשמעו עליו :)

נטע
Neta

הודעהעל ידי The Z MAN » ג' מאי 04, 2004 1:14 am

אני עדיין מחכה לעוד תגובות...לפני שאני אפתח את הרעיון הזה...
הרעיון שגרם לי להקים את הנושא הזה היה פשוט מאד...הרבה זמן בעיקר אחרי הפריסביון שמתי לב שהרבה שחקנים לא יודעים מזה זה הספיריט חושבים שהספיריט היא משהו אחר והכי גרוע עושים דברים נגד הספיריט...
אז החלטתי שאני רוצה לגרום לשחקנים להיות כמה שיותר מודעים לספיריט ולמשמעות שלה...
סמל אישי של המשתמש
The Z MAN
מנהלים צעירים

הרבה דיבורים ואין מעשים

הודעהעל ידי Tomer » ו' אפריל 22, 2005 5:11 pm

בהזדמנות שמשהו יכתוב את הכתבה הזו

יש עוד נושא שתפס כמה תגובות בעניין פה:
http://www.frisbee.co.il/Communications ... .php?t=892
(הנושא ההוא נעול, השיחה תמשיך פה)
Play on
Tomer
סמל אישי של המשתמש