מה זה Freestyle

רכזים פורום

מקומות משחק

חוקים

היסטוריה

קישורים

כללי - ארנון אביצור

פורום פריסטייל כללי

משחקים חופשיים בארץ, פריסטייל נטו, בעולם

בעברית, באנגלית

בקרוב

סרטון פריסטייל
איגוד הפריסטייל העולמי


נכתב ע"י: ינון וורנר ודורי יניב

הנה כתבה ראשונה על פריסטייל. זה ממש בקצרה בשביל לתת מושג למי שפעם ראשונה נתקל בזה. אנחנו עדיין לא כותבים בכלל על הצד התחרותי של פריסטייל שכולל את מערכת השיפוט ואת נושא בניית הרוטינות.
 


Y03-M07-D18_ArnonCrash.JPG פריסטייל פריסבי הוא אחד מענפי הפריסבי העקרים ביותר בארצנו. לוקחים את משחק הזריקות-תפיסות הפשוט שכולנו מכירים, ומקדמים אותו כמה מאות דרגות!!!

במקום "סתם" לזרוק את הפריסבי אחד לשני זורקים את הצלחת הפוך, דרך הכתף, מעל הראש, מאחורי הגב, בזוית חדה, עם סיבוב חזק במיוחד, בלי לראות, גבוה, נמוך, והרשימה נמשכת ונמשכת...

במקום "סתם" לתפוס תופסים את הצלחת בלי לראות אותה – תפיסות עיוורות (אחרי הצלחה בתפיסות עיוורות לומדים לקרוא במדויק את מסלול הצלחת), מתחת לרגל, בקפיצה, בסיבוב, מאחורי הראש, ביד אחת, תוך כדיי סלטה (כן זה אפשרי), בסיבוב על החזה (ROLL) ואפילו ניתן להחזיר אותה לפרטנר שלכם בלי לתפוס אותה בכלל בין לבין.

סרטון פריסטייל!!!
כמות התפיסות שישנה היא בלתי מוגבלת, כל הזמן אנשים ממציאים תפיסות חדשות, או מחדשים תפיסות ישנות. אם יש לכם רקע כלשהו בתנועה: ריקוד, התעמלות אומנותית, אומנות לחימה זה הספורט בשבילכם. פריסטייל לוקח אתכם מעבר לדמיון ומחייב אתכם להמציא ולחדש כל הזמן. כל אחד יכול לעשות את זה וכתלות ביכולות הגופניות שלכם ובהרגלים ככה תוכלו לבחור את התנועות שבאות לכם בקלות יותר.

פריסטייל זה שליטה, תכנון, יצירה וביצוע והכי חשוב כיף כיף כיף. נסו להתחיל עם תפיסות מאחורי הגב ומתחת לרגל. נסו לשלב סיבוב לפני התפיסה, השתמשו ביד ימין ושמאל ובשני כיווני הגוף, תפסו את הצלחת בחלקה האחורי, נסו תפיסות עיוורות... והכי חשוב תזרמו עם המשחק.

ה- FLOW במשחק הוא הדבר הכי חשוב וגם שמשחקים רק בזריקות ותפיסות צריך להקפיד על המשכיות. אל תפילו צלחות, תגוונו בזריקות ואל תשאירו את הצלחת בצד שלכם הרבה זמן. המשחק אמור להראות לצופה מהצד כאילו אתם ובני הזוג מחוברים ביחד ויוצרים משהו משותף. לא כל אחד לעצמו. זה אומר שצריך לכוון, לדייק ולפנק את הצד השני בזריקות נוחות.

אזהרה: ללמוד פריסטייל זה לא פשוט והדבר הכי מתסכל הוא שהכל נראה די פשוט אבל שמנסים לא מצליחים כלום. חשוב לא להתייאש ולשאול כל דבר, כי לפעמים שינוי קטן יכול לחסוך לכם הרבה חודשים של ניסיון (וזה אנחנו אומרים אחרי הרבה בזבוזי זמן...). תתחילו מהדברים הפשוטים ואל תנסו סתם להשתולל כי מהר מאוד הצלחות יעופו על הרצפה והכיף יגמר: NO FLOW = NO FUN.

פריסטייל ברמות המתקדמות כולל חלק נוסף, שהוא בכלל לא תפיסות וזריקות, אלא מאין "משחק עם עצמך" (לא כמו שזה נשמע...). מסובבים את הצלחת ומאזנים אותה כשהיא מסתובבת על הציפורן (Nail Delay), ומתחילים לשחק איתה בשילוב כל חלקי הגוף, אפשר גם להתמסר עם עצמך מול הרוח, ולגלגל אותה על הגב ועל החזה, ולשלב הכל עם הזריקות והתפיסות המתקדמות והמרשימות ביותר שיש.

ההמלצה היא לשחק עם צלחת המותאמת במיוחד לענף זה במשקל 160 גרם של Disarft.

קחו עכשיו את כל מה שכתבנו, שלבו הכל ביחד - זה פריסטייל!!! (מה שכתבנו פה זה אולי חלקיק קטן ממה שאפשר לעשות בשטח בענף הפריסטייל).

אי אפשר לתאר במילים את כל האפשרויות העומדות ברשותו של שחקן פריסטייל, וזה אנחנו יכולים לומר אחרי יותר מ- 10 שנות משחק ומפגשים עם אלופי העולם שמשחקים מעל 25 שנה. You’ve gotta see it to believe it
ועכשיו קחו צלחת ופשוט תזרמו....

ינון וורנר ודורי יניב.

 

בקרוב, חוקי הפריסטייל פריסבי לפי האגודה העולמית לצלחות מעופפות (WFDF) ולפי ההתאחדות העולמית לפריסטייל (FPA).
 

רכזים פורום

מקומות משחק

חוקים

היסטוריה

קישורים

כללי - ארנון אביצור

פורום פריסטייל כללי

בארץ

בקרוב

בקרוב

איגוד הפריסטייל העולמי