Paganello - איטליה 2003 - הכתבה

קישורים: ההזמנה לאירוע, Paganello 2003, תמונות: אולטימייט, פריסטייל, העיר PAGA, מסיבות, סיום,
האתר הכללי של Paganello, סרטון
MTV

אחרי הרבה בלגנים של מי בא ומי לא, יצאו הילה ודורי אל הדרך לאיטליה. הטיול שלנו התחיל ברומא למשך יומיים, לאחר מכן עוד 5 ימים ברימיני בשביל התחרות ועוד יומיים ברומא, אבל הפעם, עם כל הפריסטיילרים שפגשנו שם.

פאגנלו, הוא אירוע אולטימייט ברובו, אבל אנחנו נספר לכם מה קרה שם מנקודת המבט שלנו - של הפריסטיילרים. הכתבה יצאה ארוכה כי ניסינו להמחיש בידיוק מה עברנו שם ולכן נעלה אותה בחלקים.

(הכתבה נכתבה ברובה ע"י הילה עם כל מיני תוספות של דורי).

תודות לאלון מסנברג שעזר לארגן את האירוע.

Rome - Day 1

אז  מה אני אגיד לכם היה פשוט: חבל על הזמןןןןןןןןן!!!!!!!!!
בואו תצטרפו אלי ואל דורי לטיול קצר באיטליה, וכמובן לאירוע הכי שווה שבשבילו נסענו לשם: "
PAGANELLO

נחתנו בשדה התעופה באיטליה והתחלנו לחפש רכבת מתאימה כדי להגיע לאזור המרכז, וכמובן גם מלון.

אז זאת הרכבת (היינו מאוד רעבים אחרי הטיסה וכל מה שהיה לנו זה וופלות של עלית. מזל שהם קיימים).

ירדנו בתחנת הרכבת, והתחלנו לחפש בית מלון כדי להיפטר מהמזוודות. טוב זאת היתה פשוט חוויה! היה כבד וחם, דורי ואני הולכים ב-VI-יות (VIA = רחוב) בעקבות המלון האבוד ומה מסתבר? שאין באזור אף לא מלון אחד! ואיפה כן יש מלון קטן ונידח? ליד תחנת הרכבת שנמצאת כבר הרבה מאחורינו. צחוקים לא?J

בסופו של דבר תפסנו מונית והגענו למלון. את המזוודות הורדנו ואל הדרך לקולוסאום יצאנו. וכמובן שעל כל רקע של עתיקות חייבים איזו תמונת פריסבי.

טיילנו באזור ונכנסנו לתוך אתר העתיקות. הנה אחינו היקר דורי עם הפריסבי.

היה נוף שווה, חבל לכם על האף.

המשכנו לטייל בעקבות המפה וחוש הניווט של דורי (שבד"כ לא טעה) והגענו ליעד המבוקש: כנסיית "סנט אנג'לו". כשהגענו לשם כל מה שיכולנו לראות היה: רחבה עצומה ללא מוקשים, ועמודים ענקיים עם פסלים עליהם שהולכים בצורת מעגל ענקי.

אז תגידו ,מה היה הדבר הראשון שעולה במוחו של Freestyler  אמיתי? לשחק!!!!!
וזה בדיוק מה שעשינו!

חוץ מפריסבי דורי החליט לשחק ב- Hockey Sack עם כמה חברה שהיו שם (אחרי שהוא פידח את עצמו הוא עבר לתחום שהוא שולט בו קצת יותר – שירה... סתם, פריסבי כמובן).

אחרי משחק קצר הגיעו השומרים והטיסו אותנו משם, כנראה שהם פחדו שנגנוב את ההצגה...

החשיכה ירדה ואנחנו היינו מעוכים לגמרי מכל היום. עשינו איזה 720 קילומטר ברגל ועוד לא ישנו מלפני הטיסה. מצאנו את דרכינו חזרה למלון בעזרת ה- Metro וחיכינו למחר...

 

 

Paga2003_Day1_HilaColesseum.JPG

Paga2003_Day1_View1.JPG Paga2003_Day1_HilaVafla.JPG
Paga2003_Day1_DoriVatican.JPG Paga2003_Day1_DoriOnView1.JPG
Paga2003_Day1_HilaVatican.JPG Paga2003_Day1_Vatican.JPG
Paga2003_Day1_DoriVatican_HockeySack.JPG

Rome - Day 2

1. מה הקשר בין הפסלים הקדושים בכנסיות לפריסבי?
2. האם ניתן לעבוד על הישראלים בחו"ל?
3. מה יותר חזק הפריסבי או האמונה בדתות אחרות?
4. אילו עוד כישורים יש לדורי?

והנה כל התשובות

 

טוב אז הגיע היום השני ברומא, דורי ואני בחרנו יעדים במפה והתחלנו בניווטים. אחרי היום של אתמול כבר ביקרנו בהרבה מקומות אבל היינו נחושים להגיע למקומות שעדיין לא סומנו במפה.

הגענו לכנסייה מדהימה ביופייה, וכמובן שחייבים כמה תמונות פריסבי. אז דורי ניסה לשים את הצלחת בחלון ואני כמובן הייתי צריכה להמרח על הרצפה בשביל לצלם את התמונה הזו (אתם חושבים שהבינו שאנחנו תיירים....).

ולא רק זה, הפסלים החליטו לעשות קצת תנועות פריסבי (לפי סדר התמונות מימין לשמאל ולמטה): מוכן ל- Nail Delay, אחרי זריקת BackHand, אחי אני פנוי ב- Endzone!!! (דמיון יפה לא?)

המשכנו ליעד הבא ובדרך עצרו אותנו כמה חברה וחילקו לנו גיליון באיטלקית כך שלא ממש הבנו מה הם רוצים, ואז החלה שיחה שנמשכה יותר מחצי שעה, ועל מה? על אהבתם לישו ועל איך שהוא השפיע על חייהם ורצונם לגרום לאנשים ללכת בעקבותיו. סיפרנו להם שאנחנו מישראל ושזה לא בדיוק משכנע אותנו ושבאנו לתחרות פריסבי בצפון איטליה.
בסוף השיחה הוזמנו לאכול אתם "
GELLETO” בפיאצה "NAVONA” לקראת הערב (גם שם היו קטעים, רגע מגיעים....).

 

מוכן ל- Nail Delay אחרי זריקת BackHand
  אחי אני ב- End Zone
המשכנו לדרכנו לכיוון הספארי ולמקום בשם "CARACALLA". שם קרה לנו סיפור משעשע ותימהוני שאנחנו לא יודעים את האמת לגביו עד היום הזה! מה קרה אתם שואלים? הנה התשובה.

טיילנו לנו באזור האתר ופתאום עצרה אותנו מכונית והנהג ביקש עזרה עם המפה שלו, איך להגיע לקולסאום (שהיה בדיוק על המשך הכביש)? הוא גם שאל אם אנחנו יודעים צרפתית? (כי הוא בא מצרפת והוא בדרך לתצוגת אופנה גדולה של "וולנטינו" במילאנו) ענינו לו שאנחנו מישראל ואנו יודעים לדבר אנגלית. הבחור התלהב מזה שאנחנו מישראל וסיפר לנו שאביו גם יהודי ושאל: R U JUEIF? במבטא צרפתי, (זה מה שיצאJ ) הוא המשיך ואמר ששמו ג'ואלה מישל ושהוא אחראי על וולנטינו וביקש כסף לקניית דלק כי לא מקבלים את האשראי שלו. לא יודעת למה ואיך, נתנו "למתחזה" 70 יורו.

חבר'ה, תירגעו!! אולי היינו טיפשים, אך בכל זאת קיבלנו שני מעילי "עור" שמיועדים לקולקציה "החדשה "של "וולנטינו". שורה תחתונה, עבדו עלינו!!!!!! 

המשכנו לטייל והגענו למשתלה ענקית, דורי החליט לאמץ לו קקטוסון קטנטון.

לאחר המשתלה המשכנו לטייל  והגענו לפארק גדול עם הרבה דשא, דורי ואני שחקנו, עד שקבוצת ילדים רצה אלינו בהתפלאות ורצו  לתפוס את הצלחת. אני הלכתי להביא את המצלמה ודורי התחיל לזרוק לעבר קבוצת הילדים את הפריסבי. זה היה ממש מצחיק: 7 ילדים על צלחת אחת!!! אתם יכולים לדמיין איך זה נראה J.

יאללה בואו נמשיך ליעד הבא שהוא פיאצה "NAVONA” רק משהו קטן לפני, בדרך לפיאצה עברנו דרך גשר מרכזי  והחלטנו להצטלם עליו בידיעה שמעידה קטנה תביא למוות קטלני!! הנה ההוכחות.
טוב אז לאחר שעות רבות של הליכה רגלית הגענו לפיאצה, מקום יפייפה אך היה שם משהו לא קשור למקום - איך הגיע המצרי הזה לפה?

עשינו סיבוב בכיכר ונעמדנו ליד חבורת נגנים איטלקים  ששרו שירים בשפה האנגלית, זה היה אנגלית במבטא איטלקי! לפתע שאלו את דורי אם הוא יודע לנגן על גיטרה והוא השיב בחיוב. אז הנה לכם דורי הגיטריסט המהולל וחבורתו, בהופעה חיה.
לאחר סיום ההופעה ראינו את חברנו "המאמינים",
שיחקנו איתם בפיאצה, אכלנו איתם ולבסוף נפרדנו לשלום ב- TERMINI בשעה 1:00 בלילה. (מה שלא ידענו זה שמאחורינו בתוך תחנת הטרמיני היתה לנו הפתעה,
שרק בסוף הטיול – בחזרה מרימני לרומא ראינו אותה) בקרוב תדעו!!!!

הנה החברים של ישו מאחורי הטרמיני. לאחר כל ההרצאות שלהם על ישו הם התאהבו בפריסבי והמילה השולטת הייתה: AMAAAAAAZINGGGG

 

 
לא בטוח שאני אחזור לנגן אחרי כל הפדיחות שהיו לי שם... דורי מנגן מול קהל במסעדה בפיאצה Navonna

Rimini - Day 1

וכעת אנו מגיעים לעיקר הנסיעה – רימיני!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rimini o rimini where arth can we play Frisbee o rimini sheli?

הגענו סוף סוף לרימני .
מהרגע שירדנו מהרכבת כבר זיהינו שחקנים נוספים שמשחקים אולטימייט. עלינו על מונית לכיוון המלון ומה יכול לשאול אותנו הנהג אם לא: אתם באתם ל- Paga?
זה היה פשוט מפתיע ,כל העירייה מתאחדת לארבע ימים ומכילה פשוט אנשים מכל העולם. התושבים מחכים לאירוע הזה כל שנה והוא נחשב לגדול מכולם. הגענו למלון הורדנו את מזוודותינו ויצאנו היישר לכיוון הים.

היינו בשוק טוטאלי!!! החוף היה מלא בצלחות, אתם פשוט לא יכולים להבין מה הולך שם!


תוספת של דורי:
המלון שלנו היה די רחוק ממרכז האירוע
ולכן היה לנו הרבה ללכת על החוף. איך שירדנו לחוף כבר זיהינו אנשים זורקים צלחות ובאופק (מרחק של כ- 2 קילומטר, אולי יותר) ראינו את Paga City, העיר שמוקמת לה על החוף ומרכזת את כל האירוע הזה (ממש עיר).

כמובן שאנחנו הצטרפנו למשחק ובלי לחשוף יותר מידי אני התחלתי לשחק Distance עם שחקן אולטימייט גרמני. זה היה משחק טוב ובאיזשהו שלב, שלא יכולתי להתאפק יותר, הגיעה אלי צלחת מרחפת ובמקום לתפוס אותה, מתחתי את היד כלפי מעלה והצמדתי את הציפורן למרכז הצלחת. ברגע זה נשמע הקול המתוק של חיכוך ה- Nail Delay, שהלוואי והיה לי אותו מוקלט על CD שלם (כן אני יודע שאני מכור). בו בזמן הסתכלתי על השחקן שמולי וראיתי את מבטו משתנה לחלוטין. הוא צעק לי משפט שאני לעולם לא אשכח (גם הטון היה מיוחד): "You are a Freestyler". זו הייתה הנקודה שנזכרתי שאנחנו בטורניר אולטימייט וכנראה אין כאן יותר מידי פריסטילרים.

המשך המשחק היה אדיר ומה שאהבתי הוא, שהשחקן הגרמני רצה ללמוד עוד ועוד טריקים וכל מיני שטויות אחרות. נפרדנו לשלום ואחלנו בהצלחה, כל אחד בתחרויות שלו. זה היה מצחיק כי נפרדנו לשלום ולא היה לנו מושג אם נראה אחד את השני עוד הפעם (כן, כל כך הרבה אנשים יש שם).

לאחר מכן פגשנו קבוצה אנגלית שהזמינה אותנו לאכול והקפטן של הקבוצה, בחור בשם ארון, אמר לנו שהמטרה שלנו זה להתנתק לשבוע מהעולם ולחשוב רק על הכיף שאנחנו הולכים לעשות. זה נתן לנו כיוון כללי אבל לא הכין אותנו ממש....


הנה כמה תמונות של ההכנות לפני הארוע: וזה עוד כלום.
הערב הגיע והמסיבה החלה היתה הופעה של רקדנים + זיקוקים.
היה אוכל מגוון כגון דגים קטנים, פסטות, pane ,vine.
היו שם יותר מאלפיים איש אני אישית הייתי בשוק!

לא הבנתי אם כולם שחקנים או תושבים שבאו למסיבה.
במהלך המסיבה התחלנו לשחק “freestyle” ופתאום מצאנו את עצמנו נמצאים בתוך מעגל ענקי של צופים המתפלאים מהתרגילים המתבצעים.כנראה שהסיבה לכך היתה שרוב השחקנים שהיו במסיבה הם שחקני אולטימייט!!!
המסיבה הסתיימה, דורי ואני מצאנו את עצמנו מטיילים בשלוש בבוקר בעקבות המלון שלנו שנמצא 25 דק' ממרכז האירוע. עד שהגענו נותרו לנו שעות ספורות: לישון, לקום, ללכת 25 דק' לים ולמצוא פרטנרים לתחרות הזוגות שהתבצעה ממש יום לאחר המסיבה.

 

קשה לראות אבל המלון שלנו הוא הכי שמאלה בתמונה והאירוע הוא הכי ימינה. הרבה ללכת כל יום....
קליי, אחד המארגנים והפריסטיילרים הטובים בעולם. איטלקי כמובן.
האוהל המפורסם, יש לו תפקיד בהמשך הילה מנסה את מזלה עם אדוארדו
למסיבת הפתיחה בנדנה כחולה ומשחק חימום להכיר את המתחרים השונים. איפה כל שחקני האולטימייט? מתכוננים למסיבה האכזרית עוד שעה.
כמה אנשים, חבל"ז
שריל, אישתו של פול קני. פול קני - זיקוק באף
ספין זיקוקי

Rimini - Day 2

הגיע היום השני דורי ואני התעוררנו בסביבות 11:00 בבוקר כאשר בשעה זו היתה ישיבה של כל ה- Freestylers. התארגנו מהר ויצאנו לדרך.כשהגענו דורי צילם קצת את אנשי קבוצות האולטימייט החרוצים שקמים השקם בבוקר, מתאמנים לפני המשחק וגם משחקים בשעות מוקדמות כמו 8 בבוקר.
אנחנו לעומתם הגענו בסביבות 11:30 והיינו בין השחקנים הראשוניים שהגיעו מהפרייסטילרים. (החיים יפים לאנשים כמונו לא?? :-) )
מצאנו בני זוג לתחרות הזוגות וההצגה החלה.
הנה כמה מהזוגות שהשתתפו בתחרות
:

  • ג'ון ואני.

  • פול קני וקלאי – מארגן האירוע של הפרייסטייל

  • דורי וגרי –זכה באליפות עולם ב1995

  • תום וסונה- מייצגים את חברת נייקי ברחבי העולם+ אלופי עולם.

אל תחשבו שזה היה מס' הזוגות היו עוד הרבה זוגות (דרך אגב כל המשתתפים היו גם שופטים בחלק מהזמן).
לא רק זה, מי שעלה לגמר זכה להשתתף בתחרות הזוגות הסופית שהתקיימה ברחבה בתוך דיסקוטק, כאשר כול השחקנים כולל אנשי אולטימיייט, כ- 1000 איש התרכזו מסביב לרחבה והתמקדו בתחרות.
לאחר סיום התחרות הלכנו לשחק על החוף קצת "FREESTYLE”
והנה ההוכחות:
אז אתם בטח לא מבינים מי זה הבחור עם החוטיני?
אז זה חבר יקר שלי בשם פרננדו (בשבילנו ננדו) והוא אחד השחקנים הטובים מקבוצת ה-"CIAKKA-UAKKA”! (מבוטא צ'אקה וואקה).
לקראת הערב יצאנו כל משפחת הפריסטייל לאכול במסעדה.
היה שם צחוקים, בדיחות, חידות וסיפורים.
משם הלכנו לפיאצה ולהפתעתנו ראינו מאות אנשים מתקהלים בשדרה של בתי קפה, שאלנו מה הולך פה אז אמרו לנו שזה מקום של שידוכים.
אנחנו שיחקנו שם פריסטייל, תחילה היתה לנו צלחת רגילה – כולנו שמחנו שלורנזו הביא איתו אחת ,לאחר כמה דקות קלאי העיף את הצלחת לגג של כנסייה, כולנו צחקנו! אבל מה הסתבר?
1. זאת לא הפעם הראשונה, יום לפני קרה לו בדיוק את אותו הדבר.
2. אין סיכוי להוציא את הצלחות גם אם היינו באור יום.
אז מה לעשות להפסיק לשחק? לא!!!!
שיחקנו עם המיני דיסק.
לאחר זמן מה הלכנו למסיבה של כול המשתתפים בתחרות “PAGA” היה כיף ובסוף הלכנו לישון אחרי הליכה ממושכת של 25 דק'.


תוספת של דורי: הצלחת שעפה לגג הכנסיה הייתה חדשה לחלוטין מהמשלוח שטומי הביא לכל האיטלקים. ההמלצה שלו הייתה שבמקום שהוא יביא להם עוד משלוח בעתיד אפשר פשוט לשלוח את כל הצלחות ישר לגג.

 

אקשן אולטימייט
ג'ון טיטקומב והילה אימוני זריקה של קבוצות האולטימייט
פול קני וקליי קולרה
דורי וגארי - Spinning Bees סוף הרוטינה של דורי וגארי
טומי לייטנר וסונה
הפתעה - ננדו (פרננדו) מוריד את המכנס. מרקו מרומא, דורי שיחק איתו בקולוסיאום....
מי זאת?
Rimini - Day 3
הגיע היום השלישי לתחרות, היום יש תחרות של שלשות.
דורי ואני התעוררנו והגענו לחוף. היתה רוח נוראית והיה קשה לשחק. כולנו נכנסנו לתוך אוהל ענקי, התמקמנו שם והתחלנו לשחק.
מזג האוויר לא השתנה במשך היום והחלטנו להעביר את התחרות לתוך האוהל.
המתחרים הראשונים היו צ'אקה וואקה טים הם הכינו הצגה קטנה לפני התרגיל, לוראנצו יושב במסעדה ורוצה להזמין פיצה ומתוך ה"תנור" יוצאת צלחת עם עשן כחול. חזק לא???
אחריהם היו מרק גרי ודורי,  היה להם אחלה תרגיל שהביא אותם למקום השלישי ,בחצי גמר השלשות.
עוד שלשה שהיתה הם פול תום וסונה שזכו בגמר במקום הראשון.
חוץ מהם היו עוד 3 שלשות שהתחרו.
אני אחת מהם
:)

תוספות של דורי:
טיפה חומר מקצועי למרות שאנחנו בפריסטייל, ספורט ללא גבולות. אז ככה, בפריסטייל מודדים אותך ע"פ 3 קטגוריות: קושי, ביצוע/דיוק והתרשמות אומנותית (
Artistic Impression). אני אדבר טיפה על החלק האחרון כדי שתבינו מה הולך כאן ולמה כולם עושים דברים מוזרים לפני או במהלך הרוטינה.

קטגוריית ה- Artistic Impression מורכבת מכמה נושאים כגון: מגוון תרגילים (חזרה על אותו התרגיל יותר מידי פעמים מורידה נקודות, או יותר נכון לא מעלה), התאמה למוזיקה (לדוגמא לשחק FLOW שיש מוזיקה רגועה ולעבור לתרגילי אקסטרים שיש קצב מטורף, או לדפוק Scarecrow בדיוק עם סיום תו וכו'), שיתוף בין חברי הקבוצה (שלא יצא מצב שרק אחד עושה דברים והשאר רק מסתכלים) ו- Show (כמו שזה נשמע פשוט הצגה). לא נרחיב יותר מזה כרגע אבל נגע בנקודה Show.

כל קבוצה צריכה לעשות משהו מעניין שיתרום לכיף של הרוטינה ולהצגה. זה יכול להיות הביגוד, שילוב של קטע אומנותי לפני הרוטינה שיתוף של הקהל וכל מה שעולה על רוחכם.

אחרי מחשבות רבות אנחנו החלטנו לעשות קטע משלנו בו גארי ומארק משחקים בינם לבין עצמם ואני מבקש להצטרף. הם כמוכן לא נותנים לי ואני מוציא מיני דיסק מהכיס ומציע להם לשחק איתה. הם מזלזלים והולכים. בשלב הזה אני מתחיל לשחק עם המיני, עושה בראש, רול, תפיסה מאחורי הגב וכן זה נכון Scarecrow (זו הייתה התכנית והיא עבדה ב- 100%, מאז אני מנסה לשחזר את זה...).

אחרי שהם רואים שאני טיפה מבין מה אני עושה מתחילה הרוטינה האמיתית. בכל מקרה זה היה ממש סיכון לעשות את כל הדברים האלה עם מיני אבל זה השתלם והיה מקורי. תתחילו לחשוב מה אתם עושים ברוטינות שלכם. ה- Show אלו נקודות שאפשר לקחת בקלות.


טוב אז התחרות נגמרה וכמובן שכולנו המשכנו לשחק בתוך האוהל.
היה ממש כיף.
לקראת הערב התארגנו לערב דיסקו מפואר עם ארוחת ערב מפוארת שהשביעה 1000 איש בערך.
תחשבו מה זה להגיע למקום, שפתאום הדלתות נפתחות כמו מעלית, בפנים יש במה גדולה, האולם מלא שולחנות ויש רחבה ענקית מזכוכית עם אורות ממתחת ששימשה למרכז התחרות של חצי גמר הזוגות!

טוב אז מי עלה לחצי גמר הזוגות והשתתף??
ננדו ולוראנצו, דורי וגרי במוסיקה סקוטית, אן ומרק, טום וסונה, פול וקלאי, אלכסנדר והאחים טיטקומב.
כשהגענו לשם היה לנו (לפריסטיילרים) שולחן אוכל בנפרד ואפילו חדר הלבשה פרטי כדי להחליף את הבגדים היפים, בבגדי ההופעה. (איזה כבוד!)

מי שעוד לא הבין מה הולך להיות אז הנה:
היו סה"כ כ- 1000 איש בערך.
תחרות חצי גמר של הפריסטיילרים.
רחבת זכוכית מדהימה למשחק.
וכול התחרות מתקיימת מול כול השחקנים שבאו מכול העולם!!!!!
דרך אגב רובם היו אנשי אולטיימיט.

אני לא עליתי לגמר עם ג'ון הפרטנר שלי אז הייתי עם השופטים.

בסוף התחרות היתה הפתעה!
שלושה חבר'ה החליטו לעשות איזה תרגיל עם הצלחת (כמו שאפשר לראות בתמונה)
רק מה, הם שחקני אולטימייט!
אז נסו לדמיין מה הם ניסו לעשות
:)

עכשיו התחיל האקשן האמיתי!!!
לנו הפריסטילרים היתה ארוחת ערב פרטית, עם הרמת כוסית, למי שזכה בתחרות :חצי הגמר בזוגות.
דרך אגב הזוגות שניצחו השתתפו ביום שלמחרת בתחרות הגמר זוגות.

בזמן הרמת הכוסית והכרזת הזוכים החלה המסיבה!!

היתה אחלה מוסיקה כולם רוקדים, שותים, נהנים וכמובן שאנחנו נתנו שואו לקהל הרחב באגף הפרטי שנועד לפריסטיילרים.
המסיבה הסתיימה בסביבות 4:00 בבוקר והפעם דורי ואני לקחנו מונית! (חכם לא?)


עוד דברים חשובים שקרו ביום הזה היו צילומים ל- MTv Select, כן כן. הם הגיעו לראות מה קורה וכאשר הבנו שהם מ- MTv החלטנו לעשות איתם כתבה מגניבה (תמונות בהמשך, ויש גם לינק לסרט)

 

Rimini - Day 4

דורי:
טיפה עזרה בשמות לחלק הבא. ישנו בחור מבוגר בשם ג'ון טיטקומב (שחקן ממש טוב יחסית לגילו. ואומרים עליו שהוא השחקן שהשתפר הכי הרבה בשנים האחרונות) ולו שני בנים שאני מכיר משנת 1999 (מהתחרות בשוודיה) בשם
Xten (בכינויו X10) ו- Zelen (אף פעם אני לא סגור על איך כותבים את זה אבל ככה מבטאים).

משפחת טיטקומב היא משפחת פריסבי אחת גדולה ויש עוד שתי אחיות שגם משחקות: לורי ו- China (וגם את זה כותבים איכשהו hxina...). מי שיכנס לעולם הפריסטיילרים ישמע עליהם הרבה.

שני הבנים היו שחקני פריסטייל הרבה זמן, יותר נכון שחקני Overall, ולאחרונה נכנסו חזק מאוד לאולטימייט.


טוב אז הגענו ליום הרביעי וכבר על הבוקר (12:00-13:00 ) גמר תחרות הזוגות והשלשות.
השלשות שעלו לגמר היו: דורי גרי ומרק,
X10 אן ואלכסנדר,  צ'אקה וואקה, Zelen ג'ון ואדוארדו וכמובן פול קני סונה וטום.
בזמן התחרות ל-
Zelen היתה עוד תחרות עם קבוצת האולטמייט שלו. התרגיל  של השלשה שלו היתה בדיוק בזמן שהתקיים משחק האולטיימט. אני ראיתי אותו ואז חזרתי לאיזור הפרייסטייל.
כשחזרתי כולם צועקים לי חילה  חילה איפה היית????
אנחנו רוצים שתחליפי את
Zelen
בתחרות השלשות אז מהר מהר החלפתי בגדים והופענו:
ג'ון אדוארדו ואני.
זכינו במקום הרביעי:)   הידד הידד!!!!

טוב אז מי זכה??

פול סונה ותום במקום הראשון
צ'אקה ואקה במקום השני
דורי גרי ומרק רגלבו
טי (בכינויו Buti) במקום השלישי.

לאחר תחרות השלשות התקיימה תחרות הזוגות.

לגמר הזוגות שהתקיים בדיסקו עלו :דורי וגרי, פול וקלאי, לוראנצו וננדו, מרק ואן, והאחים טיטקומב.
ואיך יכולנו לשכוח את טום וסונה שלקחו את המקום הראשון!!!!!!
אחריהם פול וקלאי ובמקום השלישי דורי וגרי.

בסוף התחרויות הכריזו רשמית על הזוכים במקום: ראשון,שני,שלישי ורביעי
הזוכים במקום הראשון והשני קיבלו קופסה יפה שבתוכה תעודה העשויה מסוג כלשהו של כסף, ממש יפה ויוקרתי. אן ואני קיבלנו
"special prize" על היותנו הבנות היחידות מהפרייסטייל.(זאת היתה הפתעה ).

לקראת הערב יצאנו כולם למסעדת הדגים וכמו שאפשר לראות בתמונות לא עסקנו רק בדגים ;)

במהלך הארוחה היה נאום של לואי וקלאי והם חילקו  מתנות לכולם: צלחת וקערת חרסינה עם הלוגו של פאגאנלו (תמונות בהמשך).

בסיום הארוחה החלטנו ללכת למסיבה האחרונה של האירוע וכפי שאתם רואים זה היה שווה את זה..
היו שם רקדני קפוארה, קרנבל ברזילאי ורצו שהחברה של הפריסבי גם יופיעו אבל בסופו של דבר ההופעה לא יצאה לפועל.

אפשר לראות בתמונה את דורי ואיזה חמודונת מעניין מה היה שם.....;)

הערב נגמר באיזה 4-5 בבוקר.

דורי הלך לישון אבל אני הלכתי עם Zelen לאכול "ג'לאטו",

וכמובן שפגשנו שם שחקני אולטימייט רבים.


דורי:
כמו שאתם רואים כל מי שרוצה יכול לסחוט אותי עם התמונות האלה. כן כן ממש הורדנו בגדים וציירו לנו על הגוף (חבל שהציירת לא הייתה יותר כוסית קצת...).

מסתבר שכל שנה כל הפריסטיילרים חייבים להתפשט ולעשות ציורי גוף ואם אפשר גם לשחק פריסבי בדיסקוטק מול כולם. פריסטייל לא היה שם אבל ציירו לי על כל הגוף את ה- Paga Fish.

עוד פריסטיילרים עלו ונצבעו וכי מצחיק קטע עם סונה שהצובעות רצו להפשיט אותו לגמרי. גם גארי נצבע וגם פול קני. אגב אחרי האירוע הזה פול ביקש שאני אשלח לו את כל התמונות האלה, כנראה הוא שם אותן במגזין של הפריסטייל ה- Forum.

ככה נשארנו לנו צבועים, רוקדים ונהנים מהחיים. כמה חבל שכבר הרגשנו את הסוף. היום הרביעי הגיע וכבר ראינו את היום החמישי נגמר.

היום החמישי מבחינתינו היה די ריק. היה שם גמר אולטימייט ומי שרצה שיחק פריסטייל באופן חופשי. אז יכולנו להרשות לעצמינו להתפרע במסיבה.

שחקני האולטימייט שהגיעו לגמרים היו חייבים לקום למשחקים של מחר אבל משום מה שום דבר לא עצר אותם והם נשארו ערים יותר מאוחר מאיתנו. כמובן שיום אחרי זה ראו כל מיני דברים מוזרים במשחקים.

עוד חלק נחמד שהיה בסוף תחרויות הפריסטייל לפני המסיבות הוא כל מיני ניסיונות של ה- Roll הכי גדול ושל ה- Tunnel הכי עמוק. עמדנו כ- 20 שחקנים כולם מחבקים זה את זה וטומי היה צריך לזרוק את הצלחת ככה שתעבור על כולם מבלי ליפול - זה עבד, לא יאמן!!!

ה- Tunnel גם היה מצחיק לאללה, כאשר כולם עמדו ועשו לולאות עם הידיים וניסינו לזרוק מיני דיסקים דרך כולם. מדהים לראות איך פריסבי מוציא את הילדים הקטנים שיש בכולנו.

 

Gitis Pull by Sune
קבלת מתנות השחקן. מעגל מאסג'ים להקל על הכאבים מהמשחק
Teeth Delay by Tommy

Rimini - Day 5

היום האחרון הגיע , איזה עצוב!!!!!
דורי ואני התעוררנו והלכנו לחוף בפעם האחרונה.

כולם כמובן היו שם והיו לנו צילומים לעיתון.
היום התקיימה תחרות הגמר באולטימייט. כל האנשים התרכזו במשחקים המכריעים, זה היה מדהים!!!!
אז מה היה?

בזמן המשחקים הסופיים של האולטיימיט צילמו אותנו (הפרייסטיילרים) לעיתון,
אז ניסינו לתת להם איזה רול קבוצתי ,לאחר כמה נסיונות הוא סוף סוף יצא לפועל!!

מי ששם לב יכול לראות שמרוב שהיינו עייפים יום לפני, דורי החמוד לא הספיק להוריד את הציור  היפה, שהרקדנית הברזילאית ציירה עליו: עכשיו הוא יכול להצטלם בשקט כאשר הדג חלק ממנו!

בסוף הצילומים ובכלל בסוף המשחק המכריע, היתה התקהלות גדולה של כל קבוצות האולטימייט ברחבת המשחק. היה שם טקס שבו הכריזו על הזוכים מהקבוצה שזכתה במקום האחרון ועד הקבוצה שזכתה במקום הראשון.

כל קבוצה שבאה לקבל את הפרס (צלחת וקערת חרסינה גם כן) הכינה הופעת כניסה.

אז זהו זה חמשת הימים הכי כייפים שהיו לי נגמרו ככה, כל כך מהר אבל יחד עם זאת כל כך הרבה: כיף, אנשים, אוכל, אוירה, משחקים שונים, תחרויות ,מסיבות...
 

אז מי שעדיין לא הבין את משמעות הדברים חייב לבוא לפאגא 2004 שיתקיים באפריל.

אני ודורי נהיה שם ,בתקווה שגם אתם!!!!

טוב אז אני אמשיך עם הסיפור:
הרבה אנשים עזבו את רימיני כבר ביום רביעי ,עם סיומן של תחרויות הפרייסטייל. דורי ואני נשארנו שם כול היום, עד אמצע הלילה, כשתפסנו רכבת חזרה לרומא.
בערב הלכנו כל השחקנים הנותרים לאכול במסעדה שנמצאת ליד הבית של קלי ולואי. כן כן גם בקרנו אצלם בבית. כל הבית מלא בצלחות וכתבות של פריסבי ,זה היה מדהים!
אכלנו פיצה ובאמצע האוכל אני נרדמתי על הספסל.
דורי ואני לא הזמנו עוד לילה במלון שלנו, הלכנו לישון במלון של
X10 ו- Zelen.
הם הזמינו אותנו ,כי גם ככה חברים שלהם עזבו באותו הלילה והשאירו חדר ששולם עד הבוקר.
האירגון היה מתוחכם וטוב.
קמנו מוקדם בבוקר ,כדי להספיק להגיע לרכבת.
ירדנו לחדר האוכל והיינו בשוק!!!!
כול כך הרבה אוכל שזה לא יאמן, אצלנו במלון שהיה 30 דק' הליכה מפאגא לא היה דבר כזה!!!!
אז לא רק שהמלון שלהם היה 5 דק' מהחוף המרכזי,
היה להם גם אוכל נהדר.
Zelen הזמין לנו מונית, נפרדנו לשלום, הגענו לתחנת רכבת ושם כבר חיכה לנו Buti,
עם הכרטיסים.

עלינו על הרכבת והחלטנו להתיישב במקום של 4 אנשים.
לאחר שעה וחצי נכנסו שני אנשים מבוגרים ואמרו שזה המקום שלהם.
Buti התחיל לדבר איתם איטלקית והסביר להם שאלו המקומות שלנו,בקיצור היה בלגן עם המזוודות של כולם, ו- Buti כל כמה דק' קם ושם מזוודות של אנשים בתאים שמעל הכסאות.
מרוב בלגן של אנשים הוא כמעט נפל,
היו שם צחוקים שפשוט כל הקרון היה שותף להם.
בסוף הסתבר שהכרטיסים שלנו הראו כיסאות שונים,אז בכלל היתה פאדיחה!!!


דורי: כמה מילים על משחקי האולטימייט הסופיים. במהלך התחרות ישנם כל כך הרבה מגרשים שקשה לראות באמת כמה אנשים יש ב- PAGA. אבל במשחקים הסופיים כולם התקבצו במגרש המרכזי וסוף סוף היה אפשר לראות את העוצמה. קהל של קרוב ל- 2000 איש מצלמות ומשחקים ברמה מדהימה.

הילה דיברה על טקס הסיום מה שהיא לא ציינה שאחד השחקנים הפסיד בהתערבות והיה צריך לרוץ ערום מול כולם (במגרש המרכזי). לא נספר לכם מי זה היה.

 

והנה אחת הבחורות שדורי שם עליה עין... שמור על העין

Rome - Day 3 & 4

הגענו לרומא,ירדנו מהתחנה וראינו חנות ענקית של נייקי ומי הופיע שם???
Zelen על 3 פוסטרים ענקיים של נייקי.
הרמנו טלפון למרקו שבא לאסוף אותנו מהרכבת.
השארנו אצלו את המזוודות והתחלנו לטייל מרק דורי ואני.
היעד שלנו היה פיאצה נבונה (
Navonna) שם חיכו לנו למשחק הפרייסטיילרים הרומאים (כך קראנו להם).
אחרי שקצת נאבדנו בדרך, פגשנו אותם ושיחקנו איתם.
החבר'ה שגרים ברומא הם: לוראנצו, ננדו, אנדריי (
Pitone - כי יש לו נחש בבית
), מרקו, אלכסנדר ועוד כמה.
בערב הלכנו למסעדה ליד פיאצה נבונה וכמובן שאני כבר נרדמתי על הכתף של לוראנצו :)

לאחר הארוחה הלכנו לישון אצל אלכסנדר.
הוא אירח אותנו בבית שלו.
בבוקר החלטנו דורי ואני להכין להם (לאלכס ואמא שלו) ארוחת בוקר בנוסח ישראלי!!!!!
חביתות ירקות גבינות מיץ תפוזים.....
הם היו בשוק!!!!!!
אבל היה טעים.

אלכס דורי ואני נכנסנו לרכבת ,אלכס ירד בעבודה אני ודורי המשכנו לטייל.
לאחר זמן מה הגענו לפיאצה ולא היה שם אף אחד???

מה עושים?
החלטנו ללכת לבית של פיטונה שהיה ממש ליד הפיאצה!
הלכנו לשם ותוך כמה דק' הגיעו לשם
Buti (מארק), תום ומרקו.
נשארנו אצלו כדי לראות את תוכנית ה-
M.T.V
האיטלקי, המנחים היו באירוע הפאגאנאלו ועשו כתבה.
אז כולם קנו אוכל וראינו את התוכנית!!! היה ממש כיף
לאחר ירדו לשחק במשך 3-4 שעות.
ואז הלכנו לאכול!!!!
עד שמצאנו מסעדה ,דורי ואני היינו צריכים לנסוע לשדה תעופה.
אז אכלנו ופתאום הזמן טס והיינו צריכים להיות שם תוך חצי שעה!!!!!
מה הסיכוי???!!!
החלטנו לקחת מונית שעלתה יותר מ- 50 יורו!
הגענו בריצה אל השדה,אני רצה עם המזוודה הכבדה ודורי עם התיק יד שלו.
לא היה קל!
אבל הגענו לקבלה, אמרנו שהתבלבלנו ושהייתה לנו בעיה.
וזהו זה הגענו למעלה ,שם חיכו כל הישראלים לטיסה, וכמובן שהתחילו לשאול שאלות ודורי שיחק עם המיני!!!!!


דורי: כן כן, אין כמו לחזור לרומא אבל אחרי שמכירים את הפריסטיילרים במקום. איזה טיפול ואיזה יחס יפה. ממש כאילו משפחה. זה מדהים אותי תמיד מחדש הקטע הזה. משום מה כולם מתחברים היטב ולא רק בקטע של הפריסבי.

קיבלנו מקום לישון, סיורים, הסעות והכל. אני רק מקווה שהחברה האלה יגיעו לארץ שנוכל להחזיר להם את אותו היחס.

 

אמנם מטושטש אבל ככה נראית פיאצה נבונה

סיכום

אין מילים לתאר את מה שעבר עלינו שם, אנחנו מקווים שהכתבה הזו נתנה קצת טעם וגירתה אתכם מספיק בשביל להצטרף אלינו בפעם הבאה.

הילה FrisbeeGirl ודורי TheStick יניב.

יש לי קיר פאגא. לפחות יש לנו מזכרות.... צלחות פאגא, מעניין מה יהיה בשנה הבאה.