The Gathering

התאספות האולטימייט הראשונה התקיימה בתשיעי לאפריל 2003, במגרש הספורטכיף בראשון לציון.


זה הכל התחיל מאיזה רעיון קטן של ברט, באיזה אימייל הוא אמר שיש לו ולקבוצה שלו חופש קטן. מיד שלחתי עוד כמה אימיילים ועשיתי כמה טלפונים וגיליתי שאין שום אירוע מיוחד באותו התאריך, דבר הוביל לדבר וההזמנה הרשמית נשלחה. אחרי המון זמן וציפייה הגיע הערב המיוחל ואיתו המון בעיות, פספוסים, הרבה הרבה Ultimate ופרסים בסוף.

למפגש הגיעו נציגי שלוש קבוצות והרבה שחקנים אחרים, קבוצת ספורטק ת"א במגרשה הביתי הגיעה בהרכב גדול, שתי קבוצות ירושלים, גן סאקר וגבעת רם, הפתיעו במספר שחקנים גדול, ומקבוצת באר שבע הרחוקה הגיע צבי ומשפחתו הספורטיבית. שחקנים צעירים מראשון לציון שיחקו במגרש קטן ואפילו נציגי הFreestyle העמידו מספר שחקנים מרשימים, אולי גם להם יש עתיד...

טיפה על האנשים- כן, אלה שמופיעים בדף מקומות המשחק:

  • נתחיל בצבי (קבוצת ב"ש) - שהביא את אתו את הילדים מבאר שבע הרחוקה ולא הסכים לשחק אלא אם נכניס גם אותם למשחק.

  • אחריו ברט (קבוצת גן סאקר) - שאחרי המשחק מחליף בגדים למכנס ארוך ושחור, חולצה לבנה מכופתרת, ז'קט שחור וארוך ולסיום- כובע שחור, אה, שכחתי את הציצית והכיפה...

  • גיל (קבוצת גבעת רם) - שלא יצא לי להכיר טוב אבל מרושם ראשוני - בחור אדיר עם גישת חייה ותן לחיות.

  • דורי (Freestyle) - שאי אפשר בלעדיו, עם המצלמה, הציפורן המודבקת ועצה כמעט בכל עניין, לא בהכרח בסדר הזה.

  • ואני (מקבוצת ת"א) - שלא פעם תוארתי כבחור קטן שרץ מהר.

טיפה על המקום - ספורטכיף ראשון לציון הוא, בנתיים, מגרש הדשא הכי גדול שמואר בלילות שאנחנו מכירים, המגרש נמוך יותר מהקרקע בסביבה ולכן נמצא "מתחת לרוח"- פשוט מושלם. הוא נמצא קרוב לצומת ראשון לציון על כביש גהה, חצי שעה מת"א.

טיפה על האירוע- זה האירוע הראשון שארגנתי אז הוא היה טיפה מאולתר, די חובבני ולא עמד בציפיות שלי, אחרי יום או יומיים רק הבנתי כמה מוצלח הוא היה. חוץ מדשא, תאורה לילית, וקונוסים הייתה מוזיקה, שתיה ופיצה (כשרה למהדרין, באישור קבוצת ירושלים. ברצינות!). הרבה שחקנים הגיעו ונהנו וסוף סוף גילינו מי האנשים שעומדים מאחורי כתובות האימייל.

בשלושה מגרשים (בגדלים שונים לצערנו) נערכו משחקים, קבוצת תל אביב ויריבתה המושבעת קבוצת גן סאקר שיחקו ברצינות האופיינית להם (התוצאה 15:9 ת"א), קבוצת גבעת רם, שאר נציגי ת"א, קבוצת ה – Freestyle ואחרים שיחקו משחק ידידותי יותר (Pickup) בלי ניקוד ועם הרבה חילופים בקבוצות. דורי העמיד קבוצת מתחילים והריץ משחקונים לדור הבא ותוך כדי כל זה הוא וברט (מקבוצת גן סאקר) גם זממו תוכנית לסיום.

 

זה היה, ללא עוררין, אירוע ה – Ultimate הגדול בישראל וללא מידע נוסף אני מוכן להמר גם על המזרח התיכון.

על הפרסים - לסיכום הערב, עם פיצה ושתייה התכנסנו לקבל עידכונים על מצב הספורט בארץ, תחרויות וסתם לרבוץ בצוותא, ואז באה ההפתעה... פרסי ה-MVP ע"ש ברט וויאל, הפרסים ניתנו על משחק התקפי, משחק הגנתי, פרס רוח המשחק ופרס השחקן הצעיר.

  • את הפרס ההתקפה קיבל מיקי (מקבוצת ת"א) - הפרס המפתיע היה לא פחות משלוש מצות שמורות.

  • את פרס ההגנה קיבל אודי (שחקן Freestyle מעולה שהפתיע גם אותי) - שקיבל פריסבי עם לוגו "מצווה גדולה"

  • את פרס המשחק הקבוצתי קיבלה סלעית ("ה"שחקנית מקבוצת גבעת רם) - שקיבלה תמונה ממוסגרת של המנורה ברחבת הכנסת

  • פרס דומה קיבל דניאל, אחד מהשחקנים הצעירים מראשון לציון שלמד לשחק רק באותו השבוע.

החסרון היחיד במגרש בראשון זה חוק עזר עירוני שבגללו מכבים שם את האור אחרי 23:00 אחרת היינו ממשיכים לשחק עד שלוש... אז נאלצנו להתפזר כל אחד לעירו ולביתו ורק אז גילינו ששכחו להזיז את השעון של הכיבוי ויש לנו עוד שעה.
עייפים ומרוצים העמסנו את מערכת הסטריאו שלי לאוטו ואת החוט המאריך שלחנו עם שי בחזרה לבסיס שממנו "השאלנו" אותו.

ואם משהו רוצה להרים עוד אירוע כזה - שישאל אותי, אני כבר יודע איך לא כדאי לארגן אותו.