סטריט בול ירושליים... באמת שניסינו


דורי, עידו, דניאל ושרון, בהדרכה הגדולה הראשונה שהתקיימה בירושלים, היה טוב וטוב שהיה.

כתב ושיחק:  עידו הלוי
תאריך ומיקום:  17/07/04, כיכר ספרא ירושלים
איש קשר בסביבה: ברט וויאל

להזמנה לאירוע, עוד תמונות


סרטון!


ניסינו! באמת שניסינו, וימים יגידו אם גם הצלחנו...
לפני מספר חודשים נדבקתי לגמרי בחיידק שכבר מגיל 8 היה ברקע – פריסבי. מכירים? אולי אם אתם לא ירושלמיים...

הסטריט בול זהו ארוע ספורט ענק מימדים בירושלים. מאות שחקני כדורסל מכל הגילאים בכיכר הגדולה בעיר, בשלושה ימים של ספורט נטו, עם כל מיני הופעות הקשורות לספורט.
דורי ותומר כמובן שהסכימו ישר לרעיון. גישושים בעירייה – נכונות, ובסוף הצלחנו לחבר בין כולם ברגע האחרון ודורי שם פעמיו לעיר הקודש.


(זה לא עידו)

אחרי 30 שיחות טלפון שקיבלתי ממנו בכביש ירושלים ת"א (יש פקקים אני עובר לגהה; איפה זה 443?; יכול להיות שאני עובר איזה מחסום עם חיילים?; איפה לעזאזל אני חונה??? ועוד ועוד), פגשתי אותו בכיכר עם דניאל ושרון. קצת התארגנו, הדפסנו דף ללוח מודעות תוצאות כדי שמי שמעוניין ירשום את המייל שלו (נרשמו אבל הדף נגנב...), והתחלנו בעניינים.
ההופעה היתה אחרי יומיים של משחקים שבהם פימפמו לשחקנים בכריזה על ההופעה של דורי. דורי ודניאל התחילו בהופעה – קשה קשה – אחו שילינג קשה: הרוח!!! אבל עדיין, בירושלים לא ראו דברים כאלו והקהל מאוד נהנה. בסוף ההופעה ניסינו לארגן שעור לקבוצת ילדים שרצתה אבל הבלגן באזור חגג והיה קשה...
הטלויזיה הגיעה. דורי נעמד לדום (תרתי משמע) ואת התוצאות ראיתם בחדשות המקומיות. ראיון קצר ושעור קצת פחות קצר לשדרנית שבסוף תפסה מאחורי הגב!

אחרי מנוחה קצרה חזרנו למגרש. נכנסנו למרכז בין 16 מגרשי כדור סל, התחלנו להתמסר בנינו ודי מהר החבורה גדלה. בשלב הזה עוד 15 חבר'ה צעירים הצטרפו לזמן משמעותי, חבר'ה תיכוניסטים שאת חלקם הכרתי מקודם ולדברם – הם עמוק בחיידק אחרי הסטריטבול.

לפינל, חזרנו לכריזה. בין נגלת משחקים אחת לשניה פינו את כל המגרשים ויצרו לנו שביל ארוך של כמה עשרות מטרים טובים. דורי זרק מס' צלחות אלי, קצת הקפצות על הרגל, על הילד (נסיון להחזיר שעלה למישהו בראש כואב), והאירוע הסתיים בהצלחה.

בסוף דורי ביקש שנקפוץ לאכול משהו. הסתכלתי בשעון, 20:30. אמנם מתחם הפאבים הוא דקת הליכה משם אבל מוקדם, והבחור רוצה לראות בחורות ירושלמיות. מה עושים? אין ברירה, לקחתי סיכון שהתברר כגדול מדי, בהתחלה אכלנו כמעט לבד אבל בסוף המקום התמלא. אז יצאתי דביל אבל לא שקרן. יש חיים בירושלים!

עידו הלוי, ירושליים

דורי מוסיף:

אז תודות קודם כל לכל מי שעזר והיה שם.
עידו הלוי בארגונים מול העירייה, המים, ופאב יהושע
דניאל שהופיע איתי מול כולם למרות שהרוחות היו נוראיות, על העזרה בהדרכה ובכלל בליווי (מסקנות - לא לקבוע דברים אחרי משחק ברבין....)
ושרון שעזר לנו בצילום ובמשחקים.

אז כמו שהבנתם היו רוחות נוראיות - כל ההופעה שלנו הייתה על הפנים כפול 28 והיינו טיפה בבאסה, אבל עם הזמן הכל השתפר, הרוחות טיפה ירדו, עשינו אייטם עם חדשות HOT - שידרו את זה לא מזמן וכדאי לראות כי הייתה שם איזו חמודה אחת שחבל לכם על הזמן, הדרכנו הרבה והיה ביקוש לא קטן ונתנו בראש בהדגמה של זריקות למרחק דרך כל מגרשי הכדורסל. היה הרבה קהל לזה (חבל שלא היה חושך ואז היינו עושים את זה עם צלחת FLASHFLIGHT).

בקיצור, לסיכום היה שווה מאוד לבוא ואני מקווה שכל הירושלמים ימשיכו את מה שהתחלנו שם. יש הרבה אנשים שרוצים לבוא לגן סאקר בימי שישי לשחק וללמוד.