סיקור משחק Helix - SPA


משחק בין קבוצות הצעירים הטובות בארץ התקיים בשקט בשקט, אבל הנה מה שהיה שם

כתב: אורי רייס


קישורים: קבוצת SPA, קבוצת HELIX, דיון על המשחק בפורום הצעירים


לפני הסיכום תרשו לי לקחת אתכם למסע קצר אל HELIX...
HELIX היא קבוצת אולטימייט הנערים הראשונה בארץ, מתאמנים בה חברה מרעננה והרצליה.
HELIX הוקמה באוקטובר 2004 אחרי הצעה של תומר לשלב נערים מהרצליה ורעננה לקבוצה אחת שתתאמן על אולטימייט בעיקר. האימונים של HELIX נערכים בפארק שברעננה הקרוי בפי כל: "פארק רעננה". השם של הקבוצה נלקח מתחום המדע: HELIX הוא סליל ה- DNA (ישנם שני סלילים). HELIX היא גם זריקה בענף הפריסבי: DDC (הזריקה היא מעין OVERHEAD שעושה סיבוב 90 מעלות בערך באוויר).

שחקנים בקבוצה: עמית צימרמן (צימר), עמית פלד (פלד), אוריאל חלד (אורייל), אופק שקל, יותם דביר (מישמיש), שחף לוין, יובל יעקבי, אורי רייס וסבסטיאן לומבי (סבס). מאמן: תומר קראוטהמר.
HELIX סימנה לעצמה מטרה: להרים את ענף האולטימייט לראש עמוד עיתון הספורט.. (המבין יבין- תומר)

ביום ב' 27/12/04, בשעה 20:15 הגענו תומר, סבס ואני (אורי) לאולם הספורט המהמם של סביון (אולם בסטנדרטים גבוהים מאוד של היה מבייש אולימפיאדה...), אחרי שחשבנו הרבה בדרך על ענייני הספיריט (מפורטים בהמשך).

כשהגענו כל קבוצת HELIX הייתה כבר באולם בהרכב מלא: אופק, עמית פלד, עמית צימר, רועי, אוריאל, יותם, יובל כשחקן חיזוק ושחף כשחקן מגובס המשמש גם כרשם תוצאות. רק חלק מהסביונים (**לוסטי**) לא הגיעו.

חיכינו בערך 20 דקות עד שהתיכוניסטים של הכדוריד ששיחקו באולם יסיימו לשחק (יציאה לרגע מהנושא: גילינו שכדוריד זה משחק אלים, די כואב ולא מומלץ במיוחד...)
בזמן הזה תומר הראה לנו את החולצות היפות שחיכינו להן וקנינו אותן ממנו.

אחר כך עלינו למגרש. תומר דיבר קצת על המשחק (בעיקר שטויות בסגננון: "זה משחק חשוב וראשון... בלה בלה...). כשתומר סיים, התחלנו לרוץ מסביב למגרש לחימום, כמובן שתומר כיסח (בלשון המעטה) את מי שעקף אותו (יצאתי בנס)...

אחרי הסיבובים התחלקנו לקבוצות מעורבות (HELIX ו- SPA מעורבבים) ושיחקנו משחק אולטימייט קצר ולעניין לחימום וספיריט המשחק הלך חלק ויפה והמעודדים שאגו ביציע והריעו לשחקנים (אבא אחד ושתי אמהות)...

עכשיו לדברים המעניינים...

בשעה 20:45 התחלנו לשחק את המשחק האמיתי, שיחקנו 5 על 5 (אם אני לא טועה) והחלפנו את כל השחקנים בכל קבוצה אחרי כל 2 נקודות (נשאר שחקן אחד על המגרש מסבב החילופים הקודם לסבב הבא).

הנקודה הראשונה הייתה ממהלך מעולה של SPA (סביון) אחרי 2 דקות משחק בערך.
אחרי כמה דקות HELIX השוו ל1:1. HELIX המשיכו במגמה ועלו לתוצאה: 2:1 ואחר כך ל: 3:1 , אפילו ל: 4:1.
SPA בקרשים. אחרי כמה דקות מאוד מעניינות של אולטימייט חזק ואיטנסיבי, SPA צמצמו את הפער ל: 4:2.

באיזהשהו שלב פלד אפילו הפתיע בחטיפה מעולה!

אני לא ממש זוכר את הסדר של שאר הנקודות וגם של מי שעשה אותם.
בשעה 22:15 המשחק הופרע בשל כיבוי פתאומי של אורות המגרש (סיבה לא ברורה), אל פחד, האורות חזרו לעצמם ברוב הדר, לוסטי סידר קומבינה...
בכל מקרה, המשחק נגמר בתוצאה: 15-10 ל- HELIX .
(חוץ מהנקודה הראשונה SPA לא הובילה במשך כל המשחק!).

והנה מערך הנקודות של HELIX :
פלד- 9
יובל - 1 (נקודת הסיום)
יותם- 1
רועי- 1
סבס- 1
וצימר- 2
(**אל תתלו אותי אם טעיתי**)

אחרי המשחק המייגע ומורט העצבים עשינו קצת ספיריט.

הספיריט של HELIX לא היה מוכן ממש עד לשתי דקות לפני המשחק, הועלו כמה רעיונות שביניהם הענקת דג גופי לשחקן בעל הכי הרבה ספיריט, זריקת PULL מטורפת ליציע, לייאווט-רולרבליידס (אל תנסו את זה בבית) ואפילו לייאווט לנקניק סלמי ללא אמצעי הגנה בכלל, אפילו לא מזרן (תנסו בבית ואני אחתום לכם על הגבס...).

הספיריט הסופי של HELIX היה: נתינת חולצה של הקבוצה לשחקן עם הכי הרבה רוח משחק והגינות קבוצתית (ספיריט), בחרנו לתת אותה לציון בדש.
הספיריט של SPA היה: ריקוד מגוכך מסביב לתומר תוך כדי זימור שירת חרדים (נ..נח...נחמ...נחמן מאומן..).

זהו... המשחק נגמר, הלכנו הביתה ב24:00 בלילה בערך... (בלי קשר אני, סבס ותומר ראינו בדרך איזה סבא נוסע 20 קמ'ש בגהה...לא נעים)

אכן היה טוב...

ואל תשכחו: אם יש לך אף גדול תמיד משהו יוכל לפגוע בו (חח סתם).
יש אלוהים והוא צלחת 175.

מילים ולחן: אורי רייס (HELIX).