אליפות הארץ הראשונה לנוער באולטימייט פריסבי - רעננה, 2005


אחרי שנה של אימונים, נהננו מאוד לראות את הכל מתחבר ביחד, כמעט כל הקבוצות בארץ הגיעו לאליפות של שחקני הדור החדש של ספורט הצלחות המעופפות.

מעל 100 מתחרים צעירים הגיעו לאליפות הארץ הראשונה לנוער באולטימייט פריסבי. המפגש התקיים בתאריך ה- 25/05


קישורים: תוצאות, דיון בפורום, ההזמנה לאירוע, מה זה אולטימייט, מארגנים: יקיר, תומר כתב: לירן גבאי


הקדמה  
ב-28.4.05 התקיימה אליפות הארץ באולטימייט (לבוגרים), האירוע היה אירוע מדהים עם כמה תצוגות אולטימייט אדירות ובמיוחד בשלב הגמר.

לאחר האירוע האדיר דיברתי עם כמה שחקני אולטימייט צעירים וכולם שאלו אותו הדבר: "למה לנו אין כזה דבר?". אף אחד מאיתנו לא יכול היה לענות ונותרנו שפופים.

ואז! פתאום מופיעה ידיעה באתר: "אליפות הארץ באולטימייט לנוער- 25/5/05". כמו מתנה משמיים קיבלנו את התחרות הזו והוכחנו שיש דור המשך לענף האולטימייט בארץ מכיוון צעיר ורענן יותר ואולי בעתיד אפילו טוב יותר.

כל המדריכים הודיעו לקבוצות שלהם וכולם התחילו בהכנות. חולצות, ציוד וייצוג הקבוצה הם הדברים הכי חשובים כרגע. וסוף סוף התחלנו להתאמן ברצינות ובמקצועיות.

באופן אישי, מהרגע שיקיר הודיע לנו על התחלת ההכנות התחלתי לעבוד עם חברים ללא הפסקה על תרגילים ובשיעורים עצמם, שהיו מוקדשים לאולטימייט בלבד, למדנו תרגילים ולקחנו את האולטימייט לרמה הבאה בבתי הספר. מדהים היה לראות ילדים שדקה לפני ההודעה חשבו על "עוד שיעור אולטימייט?" ועברו ל- "יש, אולטימייט!".

פתאום ראינו ילדים מהקבוצה יוצאים החוצה ומתאמנים על אולטימייט בצורה שאף פעם לא ראינו כולם עבדו כפול לקראת האליפות, ארגנו אימונים מיוחדים לכל הקבוצה לעבוד על זריקות ותפיסות כי אסור לשאוף לפחות ממשולם.

ההתרגשות והמתח עלו על כל דמיון שהיה לנו לפני האירוע.

היום הגדול הגיע  
סוף סוף היום הגדול הגיע- תחרות האולטימייט לנוער, המתח ההתרגשות והספיריט באוויר ובעיקר שמחים על היום ה-ע-נ-ק הזה, יצאנו אל כיוון המגרש החדש והמדהים של הפועל רעננה בכדורגל.
זה מגרש דשא מושלם למשחק אולטימייט.

תומר, דורי, יקיר, אורי, אוריאל, יובל יעקבי, עמית צימרמן עוד מחברי Helix ואחרים הגיעו מוקדם הרבה יותר מאיתנו (7:30, תודה תותחים) כדי לארגן הכל ולסמן את שטחי המגרש.

האירוע עצמו החל בשמונה וחצי בערך, ונפתח בשיחת הקדמה לאירוע של דורי, תומר, ויקיר. כשהגיע תורו של דורי לדבר ציפתה לו הפתעה לא מתוכננת מכיוון קבוצת קוביות הסוכר- לפתע שני החלה לצרוח:  "אההההההההה.... דבורהה... מפלצת!!!" לפני שהבנו בכלל מה נפל עלינו הילדה התחילה לברוח וכולם נקרעו מצחוק... לאחר שה"סכנה" (זבוב) חלפה חזרנו לעניינו ודורי יכל להמשיך את דבריו בשקט.

הראו לנו את המגרשים והסבירו לנו את החוקים הבסיסיים כמו ספירה עד 15 ומשחק עד חמש נקודות או עד שלושים דקות וגם את האזור למשחק חופשי, דבר שהוסיף מאוד לכיף והספיריט המגוון של האירוע.

הכריזו על הבתים ועל סדרי המשחקים:

 • שתי קטגוריות מחולקות פחות או יותר לפי גילאים (שכבת ו' וז' ביחד ושכבות ח' וט' ביחד)
 • כל קטגוריה מחולקת ל- 2 בתים של 3 קבוצות כל אחת.
 • מקום ראשון של בית X משחק נגד מקום ראשון של בית Y על המקום הראשון.
  מקום שני של בית X משחק נגד מקום שני של בית Y על המקום השני וכך הלאה.
 • בכל משחק קבוצה מקבלת ציון SPIRIT
הקבוצות  
שכבת ח'
 • יונתן (האפרוחים?) - ללא ספק הפייבוריטית של השכבה שלה, רוב שחקניה מקבוצת הליקס והם משחקים כבר שנתיים.
 • סביון\מכבייה - שילוב של קבוצות סביון ומכבייה ביחד, כיתות ז' עד ט', איחוד תותחי. שחקנים מוכשרים מאוד, בניהם ניתן למצוא גם את לוסטי ואת ציון שחקנים וותיקים יחסית שהתחרו גם באליפות האולטימייט וגם באליפות הפריסטייל האחרונות.
 • עלומים (Sasha Club) - באים אלינו מרמת השרון, קבוצה מוכשרת ללא ספק, אך לדעת כולם ובעיקר יקיר- המון ספיריט וצחוקים יש עם החבר'ה האלה.
 • רימון (GreenFly) - עברו תדרוכים עם אסף ויקיר, כשרוניים מאוד, יכולים לעשות הרבה.
 • השרון (Torque Unlimited) - טובים מאוד, גבוהים מאוד, פיזיים מאוד, ומנצלים את זה בהתקפה ובהגנה.
 • אלון - קבוצה מעורבת של כיתות ח' וז', תחת הדרכתם של דורי ואסף

שכבה ז'
 • יונתן - קבוצה קטנה עם מספר שחקנים אתלטים מאוד, חזקים בהגנה ועם המון תנועה בהתקפה.
 • רימון - קבוצה חזקה מאוד, המון ספיריט.
 • השרון (שפרונג והמעופפים) - קבוצה כשרונית מאוד, רק צריכים קצת כיוון וזהו. אחת מהפייבורטיות.
 • בן גוריון (DiscBusters) - קבוצה גדולה, באים אלינו מהרצליה עם שחקנים מצוינים! לפני התחרות היו אחת הפייבורטיות לגמר.
 • קוביות הסוכר הוורודות - מה כבר אפשר להגיד על הבנות האלה? המון כיף, ספיריט, יש כשרון. מתאמצות לא פחות מהבנים ונהנות גם בלי לנצח.
 • יחדיו (פריספקט) - הקבוצה הצעירה בטורניר, קבוצה כשרונית מאוד! חכמים מאוד ושקולים במשחק שלהם גם התקפה וגם בהגנה, עובדים כצוות ונהנים מכל רגע, הפתעת האירוע!

 

המשחקים  
ב- 9 בערך התחילו המשחקים, המדריכים עודדו, והקבוצות תמכו הרמה הייתה גבוה מאוד והביצועים הראו ניצוצות של מקצוענות לקראת העתיד. אני אספר רק על המשחקים שהשתתפתי בהם...  היו עוד המון המון משחקים שבכלל לא ראיתי... וחבל.

משחק ראשון - שכבת ז' השרון כנגד יונתן
המשחק הראשון שלנו היה מול קבוצת יונתן. כמובן שמהמשחק הזה חששנו הכי הרבה מכמה סיבות: הם נחשבו לאחת הקבוצות היותר טובות בבית שלנו. הסיבה השנייה היא שהמשחק הראשון מבחינתי לפחות הוא הכי חשוב למורל של השחקנים- לטוב ולרע. חייבים לנצח את שני המשחקים, ובדיעבד - אני לא בטוח שהיינו בכלל מגיעים לגמר אם לא היינו מנצחים את המשחק הראשון. המשחק החל ב"בליץ" של השרון שתוך 10 דקות כבר עשו 4:0 וכעבור 14 דקות הסתיים המשחק בתוצאה 5:0 לטובת השרון.

 

משחק שני - שכבת ז' השרון כנגד  קוביות הסוכר
המשחק השני שלנו היה מול קבוצת "קוביות סוכר". אני חושב שהמשחק הזה היה מוקש עצבני!! בדרך לגמר מכיוון שבאופן טבעי השחקנים עלו על המגרש כשהם חשים עצמם (חושבים שיש להם את זה בכיס) בגלל ה"סטיגמה" שקיימת על היכולת של הבנות. לאחר שיחת מוטיבציה קצרה ממני ומשחקנית שלנו, עלינו למשחק נחושים ועם שתי רגליים על הקרקע. עלינו בתחושה שלא משנה מי משחק מולנו אנחנו נותנים את ה"בסט". המשחק החל כמו המשחק הקודם בבריחה של השרון ל 4:0 בשלב מאוד מוקדם, הקוביות הבקיעו שער וצמצמו ל 4:1, זמן קצר לפני ששלפנו את ה"אס" שלנו. עמית שטרסבורג שמו. לדעתי, הוא זה שעשה את ההבדל בין חזרה של הקוביות לבין סיום המשחק על ידינו, לאו דווקא בגלל שהבקיע גול אלא גם בנחישות שלו, ובהגנה החזקה שלו שמנעה כל ניסיון חדירה ל End Zone שלנו.
זמן קצר אח"כ המשחק הסתיים בתוצאה 5:1 והחגיגות היו בשמיים- הגענו לגמר! מי ציפה לכך? קיוונו להשיג ניצחון אחד ותראו מה יצא! אין דבר העומד בפני הרצון!.

הפסקה קצרה  
בליווי מוזיקה מקפיצה ומלאת אדרנלין סיימנו את השלב הראשון. לכל הדעות תצוגה מרשימה של הענף מהכיוון הצעיר, הפסקה קצרה ויאללה לשלב הרציני ביותר- הגמרים.

ובנתיים הגיעה ההפסקה, אוכל, שתייה, ומופעי ראווה של דורי, יקיר, ורן פיינשטיין מקבוצת השרון ז' בזריקות MTA וזריקות למרחק. המטרה של דורי הייתה לעבור את כל מגרש הכדורגל בזריקה והוא גם הצליח (מה? הרי זה דורי...).

הגמרים  
גמר כיתות ח' - רימון (Green Fly) כנגד יונתן (האפרוחים)

המשחק היה ברמה גבוהה מאוד למרות שנגמר בתוצאה 5:0 לטובת יונתן, בתוצאה 4:0 תומר נכנס לקבוצת Green Fly ואסף נכנס לקבוצת יונתן. קבוצת יונתן זכתה בתואר "אלופת הארץ באולטימייט נוער לכיתות ח'".

משתי הקבוצות יש חברים מ- Helix ורמת האולטימייט במישחק הייתה אדירה, יונתן משחקים כבר שנתיים (כפול מקבוצת Green Fly) אבל Green Fly נתנו מאבק אבל אין מה לעשות יונתן היו טובים יותר.

גם רמת הספיריט הייתה בעננים: יונתן העבירו פעילות ספיריט, שהפכה מהר מאוד לערמת ילדים על תומר גם לאחר ההפסד שתי הקבוצות נהנו מן המשחק במידה שווה.

   
גמר כיתות ז' - השרון כנגד יחדיו (פריספקט)

כשהודיעו לנו שאנו עולים לשחק מול קבוצת "פריספקט" מבית ספר יחדיו (בית ספר יסודי, כיתות ו' ומטה) הקלה קטנה שנשמעה מכיוון שאר שחקני הקבוצה, וכאן בדיוק החלטתי עם עוד חבר שחייבים להעיר את החבר'ה! כינסנו את כולם לשיחה אחרונה ותדרוך, ובה החלטנו שאנו הולכים על אותה אסטרטגיה מהמשחק מול "קוביות סוכר" אנחנו לא מוותרים לא ניצחנו עד שניצחנו. הודענו על החמישייה הפותחת וביקשנו עידוד מהמחליפים.

עלינו למשחק שבו דרך אגב צפה הקהל הכי גדול מכל המשחקים שלנו. עלינו בטירוף ובנחישות אדירה! החלטנו שלא משנה מה אנחנו נותנים הכל ומנצחים את המשחק הזה!

התחלנו את המשחק, עלינו ליתרון של 1:0 בשלב מאוחר יחסית, דבר שהראה לנו שהמשחק הזה יהיה קשה ביותר, שנצטרך לעבוד קשה מול החבר'ה האלה בשביל כל נקודה, 2:0 אחרי מהלך קבוצתי יפה מאוד של השרון שתוך 20 שניות לערך הגיעה לקו הEnd Zone של קבוצת יחדיו. 3:0, 4:0, ואז הגיע מהלך מדהים מצד יחדיו, הנעת פריסבי מדהימה ומהירה, שבסופה שיחרר אחד משחקני יחדיו מסירה סופר קשה (Hummer) לכיוון האנד-זון, ה-DEEP של יחדיו תפס והשמחה הייתה גדולה מכיוונם, 4:1. פה הרשו לי לציין את עומר גרינברג, ורן פיינשטיין, שלאורך כל המשחק עשו עבודה מדהימה בהגנה, באו לעזרה, וחטפו מסירות ששחקני יחדיו חשבו שיהפכו לנקודות בבטיחות.

5:1 אחרי גול שלנו, והמחליפים פרצו למגרש, "יש אליפות" "יש אליפות" צעקו השחקנים והשמחה הייתה ענקית. איזה הישג עצום לקבוצה שלנו!

אני רק רוצה לציין כל הכבוד לפריספקט הם היו הקבוצה הכי צעירה בכל האליפות והן הגיעו למקום המכובד בגמר אליפות הארץ לנוער ו'-ז' אם יש להם כזאת הצלחה השנה בכיתה ו' אז צריך להיזהר מהם בשנה הבאה, אז ראו עצמכם מוזהרים

סיכום  
לאחר שנרגעה קצת השמחה נגשנו לשיחת סיכום מפי דורי ויקיר. יקיר הכריז על המנצחים, ודורי על הפרס- צילומים בערוץ הילדים.

לאחר השיחה ניגשו קבוצת המדריכים, וקבוצת HELIX למשחק אחת נגד השנייה, משחק שאפשר לנו לראות מהו אולטימייט אמיתי ומהי אינטנסביות אמיתית בענף.
במקביל, התרחש משחק שיזמו בנות קבוצת "קוביות סוכר", משחק של כל הבנות מכל הקבוצות, סתם לספיריט ולכיף. היה משחק משעשע מאוד והמטרה הושגה.

ועכשיו החשוב מכל הזוכים ופרסים:
שכבה ז', אלופה- "שפרונג והמעופפים" חטיבת השרון רעננה.
שכבה ח', אלופה- חטיבת יונתן רעננה.
פרס הספיריט- קוביות סוכר רעננה.

כל הזוכים הנ"ל זכו בכניסה לצילומי ערוץ הילדים בנושא פריסבי!

עוד סיכום...  
אז מה היה לנו? ציון דרך חשוב ביותר להתחלת הפצת הענף בגילאים הצעירים, אירוע מדהים בהשתתפות קבוצות מכל חלקי הארץ דבר שמראה על הפרסום הנכון של הספורט בבתי הספר, ואולי אפילו גילוי של כשרונות צעירים לקראת העתיד!
ומה מכאן והלאה? כולי תקווה שהענף ימשיך להתפתח ולהתקדם ושבשנה הבאה יבואו אף יותר קבוצות מכל חלקי הארץ.
שבשנה הבאה כולם יבואו מתורגלים יותר ו"חכמים יותר" ,
שבפעם הבאה כבר נוכל להרים תרגילים מקצועיים על המגרש
תודות ל:
 • תומר, יקיר,דורי וכל המדריכים שהיו שם.
 • אורי ואוריאל, ושאר חברי הליקס שעזרו בהקמה, קוביות הסוכר ואחרים שעזרו בסיום האירוע
 • אלון שפרונג ואור ונגנהיים על המוזיקה.
 • וכמובן כל השחקנים שסיפקו אירוע אדיר! ומלא ספיריט

תודה.

תמונות  

קבוצת בן גוריון ממציאה את עצמה מחדש לקראת אליפות הנוער המתקרבת קבוצת GreenFly אפילו עושה חולצות, משהו מזהה מי בתמונה? לוגו קבוצת שפרונג והמעופפים מרעננה