ברוכים הבאים ל- Disctructor

ברוכים הבאים לאנציקלופדיה הגדולה בישראל בנושא פלסטיק מעופף. כאן תוכלו למצוא הכל (למרות שאין דבר כזה בפריסבי הכל)  על איך לזרוק צלחת כמו שצריך, על המיומנות הדרושה בכל ענף וענף ועוד הרבה. לפני שנתחיל קחו כמה דקות לקרוא את הדף הזה, הוא יעשה לכם סדר בראש ויכוון אתכם לאן שאתם צריכים.

קישורים: המדריך למשחק חופשי, מדריכים מתקדמים, מילון מושגים

הקדמה
ללמוד פריסבי זו מיומנות שלוקחת די הרבה זמן, ומתוך ניסיון של הרבה שנים כתבנו לכם מדריכים, בנושאים שונים, שיחסכו לכם המון זמן וישפרו את רמת המשחק שלכם די מהר. כל אחד מאיתנו השקיע אלפי שעות (אולי אפילו עשרות אלפי. הפסקנו לספור) והרבה מהן היו יכולות לעבור שהצלחת באוויר ולא על הרצפה, אז אל תעשו את הטעויות שאנחנו עשינו ותקראו בעיון את החומר.

עוד כמה כללים פשוטים לפני שנתחיל:

  • צלחת: תעשו לנו טובה ותתחילו את דרככם עם צלחת נורמלית ולא צלחת סלט/צעצוע. שוב אנחנו ממליצים על Discraft, גם מבחינת איכות (סטנדרט עולמי) וגם מבחינת מחיר (רק בשביל הסדר: דף ציוד)
  • חומר תאורטי: אחרי מעבר בכמה ענפי ספורט, אנחנו יכולים לומר לכם שבפריסבי המרחק בין מה שרואים לבין הביצוע בפועל, הוא בין הגדולים ביותר. הדוגמא הכי פשוטה היא להעביר צלחת בין שתי נקודות באופן מדוייק. שרואים את זה מבחוץ זה נראה קל לאללה, אתם מוזמנים לנסות!!!
    בכל מקרה הנקודה כאן היא שברוב המקרים החומר התיאורטי והחשיבה הם אלו שיביאו להצלחה ולכן הטקסטים במדריך יהיו מפורטים כמה שנוכל, תקראו אותם!!!
  • סבלנות ואורך רוח: כל אחד נתקל בקשיים וייתכן ותגידו הרבה פעמים את המשפט: "זה בלתי אפשרי". הכל אפשרי!!! לא להתייאש, נסו שוב ושוב תוך כדי הבנה מה לא בסדר (לא לעשות את אותן הטעויות שוב ושוב, זה לא עוזר).
אז איך מתחילים ללמוד

צלחת זה לא כדור!!! ולכן יש הרבה דברים בסיסיים ללמוד (זה יתרון, אם למישהו יש ספק). כמו שאי אפשר לשחק כדורסל בלי לדעת לכדרר, ככה אי אפשר לשחק אולטימייט בלי לדעת לזרוק ולתפוס. כנ"ל לגבי שאר ענפי הפריסבי. לכן הרכבנו מדריך מיוחד "המדריך למשחק חופשי", שתפקידו להכיל את כל המיומנויות הבסיסיות שצריך לדעת. הכלים שתרכשו בעזרת המדריך הזה משותפים לכל הענפים וזה אחד הדברים היפים בפריסבי - היכולת להעביר מיומנות בין ענף לענף.

המדריכים מיועדים לכל מי שרוצה ללמוד לשחק, בין אם באופן תחרותי ובין אם לא ויהיה בנוי באופן הבא:

  •  המדריך למשחק חופשי (הבסיס של הבסיס) - זהו מדריך שכולל את הדברים החיוניים ביותר בשביל להתחיל. מי שרוצה ללמוד מהר ולצאת לשחק בלי לבזבז זמני קריאה מול המחשב זה המדריך בשבילו. בנוסף, המטרה של המדריך הזה הינה לתת לכם בסיס לכל שאר המדריכים המתקדמים יותר ובסופו יהיה לכם כרטיס כניסה די טוב לעולם הענפים השונים בפריסבי ותלמדו להכיר את אחת המשמעויות של המושג FLOW...
  • מדריכים מתקדמים - בסוף החלק הראשון של המדריך למשחק חופשי תוכלו להמשיך לצלול וללמוד עוד טכניקות שמשותפות לכל הענפים השונים ובנוסף, כל אחד מכם יוכל לבחור את הענף המועדף עליו ולהתחיל להתמקצע בו (או אולי להפוך לשחקני Overall). במדריכים הענפיים תוכלו למצוא חוקים למשחקים, ציוד מיוחד וייעודי, מיומנויות חדשות שידרשו מכם ועוד הרבה.

קישורים: המדריך למשחק חופשי, מדריכים מתקדמים, מילון מושגים