הדרכת מורים לחינוך גופני בקריית טבעון

נשמח לקבל תגובות מהחניכים והמדריכים


נושא: סיכום הדרכה בקריית טיבעון בביה"ס אורט ע"ש גרינברג.
תאריך: 23/04/2002
המארגן: דורי יניב + דליה בורק.
מדריכים: דורי יניב, ברק ליפשיץ
שעות: 16:30 עד 19:30
סיכום (נכתב ע"י דורי):
ההדרכה הזו התחילה ברגל שמאל מכיוון שאני וברק איחרנו בערך בשעה. הסיבה לכך הייתה שעצרנו בדרך לקנות צלחות פשוטות (לצורך השוואתן לצלחות המקצועיות. אגב 15 צלחות עלו לנו 90 שקל, תבינו לבד מה היה טיבן. ולפי דברי ברק: אפשר לאכול מהן סלט אבל לא לשחק איתן) וכאשר חזרנו למכונית היא לא התניעה. הסיפור הסתבך כאשר לא הצלחנו לפתור את הבעיה והתעכבנו במשך כשעה. לאחר ששלחו אלינו חילוץ (מורים מההדרכה שיקחו אותנו) הצלחנו לבסוף להתניע ועשינו את דרכינו לביה"ס ע"ש גרינברג.

הכניסה הייתה לא פשוטה, הרבה מורים כועסים (וזה לא נעים לראות מורים כועסים...), אך במהרה העלינו את המצגת ואני התחלתי להרצות. ההרצאה גרמה לעניין ונשאלו שאלות רבות במהלכה (זוהר: 4 שניות או 4 ס"מ?). השתדלתי לקצר ככל שיכולתי אבל העדפתי לתת יותר משקל לחומר התיאורטי מאשר לפעילות הפיזית (במבט לאחור אני חושב שבכל זאת היה צורך לקצר).

לאחר ההרצאה יצאנו אל הדשא ונתנו לכולם לשחק באופן חופשי עם הצלחות הפשוטות. אחרי כמה דקות נוצר בלגן שלם וצלחות עפו לכל כיוון (ממש מפחיד). בשלב הזה עצרנו את כולם חילקנו אותם לזוגות ונתנו לכל זוג צלחת מקצועית. התוצאות היו פי כמה וכמה יותר טובות. המורים למדו כיצד לזרוק את זריקת ה- Backhand לתפוס מאחורי הגב וכיצד לשפר את זריקותיהם בעזרת טכניקת התיקון העצמי.
השלב של לתפוס מאחורי הגב היה המעניין ביותר עבורי מכיוון שכל כמה דקות נשמעו צעקות של שמחה כאשר מישהו הצליח לבצע את התרגיל.

עקב קוצר הזמן סיימנו את ההדרכה בהדגמה של תפיסות וזריקות וכמה מהלכי freestyle (עשיתי גם תצוגת Distance אבל התוצאות היו זעומות ולכן אני לא מזכיר את זה...).

לסיכום, היענות המורים לנושא הייתה טובה והיו אפילו כמה שהעידו על כך שהרגישו משהו מיוחד כאשר הצליחו לתפוס מאחורי הגב. לדעתי כולם נהינו מאוד, ואני רק מצטער על האיחור הראשוני.

אני רוצה להודות לכולם ובמיוחד לדליה וברק שעזרו לי לארגן ולהוציא את האירוע הזה לפועל.

נב

רותי, שלא תחשבי ששכחנו אותך. רותי נשארה איתנו עוד זמן רב לאחר שכולם הלכו והתעקשה ללמוד איך מסובבים את הצלחת על האצבע. לאחר כמה נסיונות ברק ואני לימדנו אותה איך עושים gitis (אחת התפיסות היותר מסובכות ב- freestyle). רותי, שניחנת בגמישות מדהימה, הצליחה לבצע את התפיסה לאחר כ- 10 נסיונות וישר ניסתה לעשות flamingitosis...
:)

ברק ואני נסענו הביתה, אך קודם כל עצרנו לקחת את מפתח הברגים שנשאר במקום שנתקענו בו לפני ההדרכה. הדרך הייתה ארוכה אבל כאשר הגענו לבצרה, ניתנה לי הזכות לקבל כמה ספינים מה- Z-mechine של ברק. אין מילים אחרי זה...

דורי יניב
תגובות מדריכים וחניכים
  • לא חשבתי שתחום כזה יכול להיות כל כך מעניין
  • מאוד נהנתי. ידעתי רק לזרוק ולתפוס, פתאום ראינו שיש אתגר. זה גורם לילדים לעבוד ולהיות יצרתיים.
  • זה תחום מקסים, הייתי שמח אם היה ניתן יותר דגש איך ליישם את זה בבתי הספר.
  • נורא נהנתי. הייתה הרצאה ארוכה אבל חשובה. חבל שעקב העיכוב בלוח הזמנים פיספסנו עוד שעה של תרגול.