אליפות MTA - חורף 2005


תותחי הארץ הגיעו למפגן זריקות ה- MTA המרשים ביותר שנראה בישראל. שמיי פרישמן ת"א התמלאו בצלחות, שמנות, גרזנים והמון דמויות מהעבר הרחוק. תודות רבות לאבי ערב שהרים את האירוע והוציאו לפועל.

כתבו: אבי ערב, דורי יניב


קישורים: תוצאות מלאות, האירוע הקודם, דיון פורום


סיפורו של אביהו מדינה הרי הוא אבי ערב:

אז ככה זה התחיל ששאלתי בפורום את החברה מה דעתם להתארגן לתחרות mta (אחרי שראיתי באתר את התחרות של שנה שעברה שהיתה אגב משולבת עם מופע פריסטייל, מגזין אדרנלין ואפילו ספרייט היו שם). בהתחלה לא היו הרבה תגובות ולהשיג את הזורקים החזקים בארץ תאמינו לי זה כמו לחפש מחט בערמת שכטה.

אחרי מאמצים של דורי לדחוף את העניין, שיחות, רישומים וחיפוש אחרי השחקנים קבענו ליום שישי ה- 25/02/05 בחוף פרישמן ת"א. האמת לא היה קל לאחד את החברה ומתוך 15 איש שתכננו שיהיו הגיעו 9 זורקים 9 זורקים שלפי דעתי הם הגרעין החזק של זורקיי ה- MTA ובגלל זה זה היה כזה מדהים לראות צלחות עפות כל כך רחוק.
עובריי אורח בטיילת ובכלל הרוחצים בים היו קצת המומים מאיפה נחתנו עליהם.

נפלנו על יום שמש עם רוח טובה ואוירה מיקצועית עשינו תדריך קצר, קצת אימון ויצאנו לדרך. צלחות עפו לגבהים מדהימים עד כדיי כך שנאלצתי לעצור לקובי יד הנפץ את הזריקה כי עבר מטוס של ארקיע ואפרופו חומוס מישהו שם לב למיכאל התותח שהתחרה עם תחתונים וצעק שידי בידי בודי לעבר הקהל?

בסיבוב הראשון יקיר רטנר פתח בזריקה מהממת עם קרים (שמנת) טוב בנחיתה שהעלה את הרף (מכיוון שהוא טען שהוא זקן, הוא ויתר על הזריקות הבאות כי ידע שמקומו מובטח בסיבוב הבא). דורי לא התבלבל ובזריקה ה- 3 הוציא 10.31 שניות באוויר. עוד תוצאות טובות בסיבוב הראשון היו של רנה אספנדי, אורי גייר, אורן שני, ומיכאל אלסנר. שעמדו על ה- 9 שניות פלוס מינוס.

הגמר היה מרגש רנה החזיק 10.16 (כול הכבוד רנה) וסיים במקום השני , דורי שהחזיק 10.91 בזריקה מושלמת וסיים במקום הראשון, ויקיר במקום השלישי עם התוצאה מהסיבוב הראשון (9.78).
מי שרוצה: הנה דף התוצאות המלא.

אני רוצה לציין אגב את קובי סלוצקי (קובי יד הנפץ) אחד הזורקים החזקים שלנו שלא זכה להוציא קרים טוב בזריקה כי פשוט זה לא יצא, כמו שלי לא יצא כי מיכאל הצחיק אותי הוא רץ בחוף עם תחתונים וביקש זריקה חוזרת כול הזמן.

אני רוצה להודות לשופטים התותחים שלנו לדורי יניב שדחף אותי להרים את זה ולכול מי שהגיע , אתם אחלה.

נפגש בחוף אבי ערב

 

סיכום האירוע של דורי יניב:

אני רק יכול לברך את אבי מהמערב שדחף את כולנו לאירוע הזה. בלעדיו זה לא היה קורה.

האירוע נדד בתכנון שלו לכל מיני תאריכים ומקומות. פגישת השחקנים בחוף פרישמן שבוע לפני האירוע הכריעה את הכף. חוף פרישמן - מולדת ה- MTA, הוא יהיה החוף המתאים.

אבל מה יקרה אם יהיו אנשים?? שאלתי. יקיר, קובי ועוד הגיבו: "אנחנו משחקים כאן 25 שנה, לא קרה עדיין כלום" (חוץ מזה שניתן למצוא גופות קבורות שננטשו בחוף אחרי זריקות גרזן).

אז כמו שאבי סיפר, הצלחנו לאתר את כל התותחים. היו כאלה שלא נפגשו המון שנים. משפטים כמו "אני זוכר את אורן שני שהיה ילד קטן ששיחק בחוף" לא שומעים כל יום (זה בא מצד קובי. כנראה שהוא באמת מבוגר...).

עוד שחקן ועוד שחקן ופתאום ראינו מולנו רשימה של השחקנים הטובים ביותר בארץ. מדברים על אנשים שמסוגלים לזרוק צלחות לגבהים אדירים וחיים על משחקי שמנות בים. אנשים שכל שנות המשחק שלהם עבדו על זריקות למרחק, שילוב של הרוח, טכניקות מושלמות וכו'. באמת שאי אפשר היה לצפות למשהו יותר טוב מזה.

טיפה על כמה מהשחקנים:
קובי סלוצקי - שחקן בגילאי ה- 40 פלוס. לדעתי זורק הכי רחוק בארץ. הוא משחק מעל 20 שנה ונחשב לאחד הזורקים הטובים בארץ. יש לו אחיזת צלחת מיוחדת מאוד ואם אתם אוהבים לזרוק למרחק זה האיש שלכם.

מיכאל אלסנר - או כמו שהוא ידוע, מיכאל שמחזיר בומרנגים מהמערב. בחור מצחיק אש, בדרך כלל "מסודר הייטב" ומדבר חצי אנגלית. פרררררררריסבי. באמת אחד האנשים שמשחק מהלב וכל מי ששיחק איתו יודע על מה אני מדבר.

אורי גאיר - כמו מיכאל וקובי, גם הוא בשנות ה- 40 לחייו אבל נראה כמו עלם צעיר. אורי הוא איש הרוח המושלם. הוא מרגיש כל תזוזה ויודע בדיוק לאן לזרוק. יש לו סגנון מדהים ויכולת דיוק מעולה. יצא לי פעם לשחק איתו בחוף גורדון מעל איזה 500 איש במרחקים של כ- 80 מטר. לא הייתי צריך לזוז לשום מקום - מדהים.

אורן שני - שחקן Overall מעולה. לקח את תחרות ה- MTA בפעם שעברה והרים DVD הבייתה (מניוק). סגנון מעולה משולב בכח מתפרץ והגעה למרחקים לא יאמנים. תמיד שאני זורק את הצלחות שלי ליד שלו אני לא מבין מה בדיוק הוא עושה שם.

יקיר רטנר - העו"ד של הפריסבי. וגם המדריך המפורסם. דבר ראשון הוא שמאלי והוא לא נורמלי. איזה בנאדם אתם מכירים שנכנס לשחות בירקון להוציא צלחות (הסיפור בעתיד). ליקיר יש עוצמת זריקה חזקה מאוד והבנה מצוינת של הרוח. אני חושב ששתי המילים השולטות אצלו זה: אנטיסיפיישן ושמנת.

שמוליק אשכנזי - בואנה, הוא הוציא כמה זריקות בחימום שלא הבנתי מאיפה זה בא. גם הוא זורק שנים, משחק עם אורי גאיר לרוב בחוף התופים. לצערי בתחרות הוא לא הוציא זריקות טובות, אבל בהחלט יש לו פונציאל מעולה.

רנה אספנדי - שחקן אולטימייט עם סגנון זריקה מושלם. את הזריקה שלי למדתי ממנו (תודות). לרנה יש זריקה מדויקת והוא יכול לשלוט בכל חלק עד כדי שינוי של מעלה. יש לו זריקות MTA מעולות מכיוון שהוא יודע לשלב את הכח, הדיוק, והתיקון העצמי. לגבי התפיסות אין לי מה להוסיף - שחקן אולטימייט.

ניר חרמוני - ניר מתמחה בעיקר בפריסטייל ויש לו כשרונות חבויים אחרים (אני מניח שהיה אפשר לפתוח לו כאן באתר, הפינה של ניר: משחק הזכרון, סיפורי וינגייט). היתרון של ניר זה ההבנה של הטכניקה, אך עדיין חסרה לו עוצמת הזריקה. אני מאמין שעם הזמן הוא יעלה את התוצאות שלו בהמון.

אבי ערב - אין לי מה לומר על הבחור הזה. אוכל לבנים עם זעתר, מספר בדיחות, קורע אותנו מצחוק והכי חשוב יש לו אחלה של Spirit בעולם. שמאלי, זורק למרחק ומדביק את כל השכונה בחיידק הפריסבי.

מרוב הצגות של כולם לא נשאר לי מקום לספר על האירוע (אני מנסה להתאים את כמות הטקסט שלי לכמות התמונות, שאגב יצאו לא משהו. היה צלם בחוף אבל אנחנו לא מצליחים לאתר אותו. אדון צלם אם אתה רואה את זה צור קשר).

מה אני יכול לומר, אני מאוד נהנתי מהאירוע. החזון שלי הוא להצליח לעשות אירוע כזה כאשר יש 3 שעונים דיגיטליים גדולים שכל הקהל יכול לראות את הזמנים ריל-טיים.

אין לי מושג איך לקחתי מקום ראשון - כנראה סתם יום טוב J

תודות שוב לאבי, צוות השופטים המסור: יוני (שופט ראשי), נועה, גייגר ולוסטי (שחיפש את האירוע בחוף הרצליה).

דורי

אבי ערב אחרי הזריקה הראשונה שלו - מזל שלא עברה שם זקנה אורי גאיר חש את הרוח
דורי יניב יוצא מהפריים - נסו לחפש צלחת שחורה באופק שידי בידי בום - יופי מיכאל!!!!!!!!!!
ניר חרמוני - עובדים לפי הספר יד הנפץ - שימו לב לזוית של הראש. זה יכול לתת רמז לאיזה גובה זה עלה
אבי זורק לכיוון של הקאונטריסטים צוות השופטים המקצועי שלנו - יוני, לוסטי ונועה
טקס חלוקת הפרסים איזה מתח....
יקיר - מקום שלישי. מקבל צלחת Discraft. הוא רצה תיק... יוני קריס מגריל את הזוכים - סתאאאאאאאם
רנה אספנדי - מקום שני, מקבל FlashFlight לחיצת יד לשופט כמובן
דורי יניב - מקום ראשון, לא מאמין שהוא ניצח... רנה - תמונה לילדים
שלישית המנצחים - כבוד אבי מקבל תיק FLOW - תודה על ארגון האירוע